Korvpall

Eesti fännid on korvpalli EM-ile ostnud juba üle 22 000 pileti! (2)

Õhtuleht.ee, 30. jaanuar 2015, 11:57
Eesti korvpallifännid. Foto: TAIRO LUTTER
Korvpalliliidu turundusjuhi Oliver Lälli sõnul on erinevate kanalite kaudu ostetud Eestist oma koondise viiele septembris peetavale EM-mängule kokku üle 22 000 (keskmiselt 4400) pileti. See ületab esialgsed julgemadki prognoosid ja võistluse alguseni on veel seitse kuud aega. 

Korvpalliliidu peasekretäri Keio Kuhi sõnul on täiesti välja müüdud Eesti-Tšehhi ja Eesti-Belgia fännisektorite piletid. Eesti-Leedu mängule on veel alles kõigest 40 piletit. Küll on kohtumistele Tšehhi ja Belgiaga Läti ja Leedu müügisüsteemi kaudu võimalik soetada veel neljakohaline arv pileteid.

Samal teemal

"Ka Eesti-Läti mängu ainsad saadaval olevad piletid (ligikaudu 460 piletit) on veel müügis vaid Eesti fännisektorisse, sest Läti korvpallisõbrad on ülejäänud pääsmed juba välja ostnud, " lisas Kuhi, täiendades, et kõige vabamalt saab istekohta valida Eesti-Ukraina mängule, kus fännisektoris on alles pisut üle 600 koha. 

Kui eestlased ei jõua allesolevaid pääsmeid märtsi lõpuks välja osta, siis jõuavad piletid vabamüüki teistesse Eestiga samas alagrupis mängivatesse riikidesse, mis tähendab, et meie fännisektorisse saavad kaasa elama tulla ka vastasvõistkondade poolehoidjad.

"Korvpalliliitu on väga positiivselt üllatanud eestlaste agarus soetada populaarsematele mängudele pileteid juurde Läti piletimüügisüsteemist: Tšehhi ja Belgiaga mängudele, mis toimuvad nädalavahetusel, on eestlased soetanud Läti Piletilevi müüdutest julgelt üle 70% pääsmetest," hindas Kuhi, rõhutades, et meie rahvuskoondis võib tänu suurele toetajaskonnale loota kodupubliku suurt enamust ja emotsionaalset tuge.

EM-i D-alagrupi kohtumistest on välja müüdud nii Läti-Leedu kui ka Leedu-Ukraina kohtumiste piletid.

"Kuna praeguseks on enamike mängude külgtribüünide ja fännisektorite piletid juba omaniku leidnud, siis võime eeldada, et veel Eesti ja Läti Piletilevis allesolevad pääsmed müüakse samuti enne kevadet välja," hindas Kuhi. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee