Viljar Voog, 31. jaanuar 2015 14:18
Nõmme Kalju alistas Levadia 1:0Foto: Arno Saar
Koduse jalgpalli halliturniiril võtsid täna üksteiselt mõõtu Tallinna Levadia ja Nõmme Kalju. Viimased võtsid Karl Mööli väravast ka igati teenitud 1:0 võidu.

Mängu alguses valitses kõige suurem huvi Levadia meeskonna kaitseliini vastu. Kui veel nädal aega tagasi võis seda nimetada meistriliiga tiitlikaitsja suurimaks murelapseks, siis täna võtsid keskkaitses kohad sisse äsja meeskonnaga lepingu sõlminud slovakk Ivan Pecha ja Eesti koondist 74 mängus esindanud Taavi Rähn, kes viimati kandis FC Flora värve.

Ent nimekad mängijad ei garanteeri kohest edu. Pecha ja Rähni vahel puudus kooskõla, mis on ka mõistetav - tegu oli keskkaitsepaari debüüdiga. Suurem probleem oli, et juhendeid ei saanud nad ka Levadia väravasuul seisnud Aleksei Širokovi käest, kelle ebakindlus esimesel poolajal Kalju fännidele palju lusti valmistas.

Kas Širokov sai vaheajal peatreener Marko Kristalilt peapesu või oli põhjus milleski muus, aga teisel poolajal oli 25aastane väravavaht juba palju enesekindlam. Ja siis löödi ta selja taha värav, mille vastu ta midagi teha ei saanud! 57. minutil andis Levadia kaitseliin liiga palju aega ja tegutsemisvabadust Karl Möölile ning Kalju mees lükkas palli külmanärviliselt värava taganurka.

Kümme minutit hiljem oli matši parim võimalus ka Levadial, kui Ingemar Teever mängis end kiirusega mööda Kalju väravat kaitsnud Vitali Telešist. Ent siis hakkas Levadia kapten kaitsjat kartma ning andis tühjale väravale pealelöömise asemel Ilja Antonovit otsides valesöödu. "Inks, värav on see valge seal!" kaikus Kristali kuri hüüatus üle Lilleküla halli.

Peatreeneri noomitus elavdas küll ründaja ja ta kolleegide mängu, kuid Kalju kaitseliin pidas turmtule vastu ja Levadia pidi vastu võtma 0:1 kaotuse.

Mängu protokoll:
Tallinna FC Levadia - Nõmme Kalju FC  0:1 (0:0)
Värav: 57. Karl Mööl

Levadia: 12-Širokov, 22-Pikk, 25-Pecha, 3-Rähn, 27-Raudsepp, 6-Antonov, 7-Lipin, 19-Peetson (46. 28-Saarts), 11-Teever, 16-Tamm (46. 2-Rättel), 15-Rohtla (46. 23-Tolbuzov).
Varus: 30-Pikker, 2-Rättel, 23-Tolbuzov, 28-Saarts.

Kalju: 1-Teleš, 3-Calpin, 6-Rodrigues, 15-Pürg, 8-Mööl, 7-Reginald, 75-Wakui, 17-Kirss, 11-Listmann, 19-Dmitijev, 16-Järva.
Varus: 20-Junolainen, 12-Kaldma, 13-E. Puri, 4-Ustaal, 77-Liiva, 22-Kummer, 23-Kimbaloula, 24-Mägi, 96-Vahi, 5-Roog, 21-Kuusk.

02.03.2015
ÕHTULEHE VIDEO | Kas Nõmme Kalju peatreener Sergei Terehhov on meistriliiga hooaja eel närvis?