Frank Elegar viskas Kalev/Cramo kasuks 26 punkti.Foto: Arno Saar
1. veebruar 2015, 18:40

VÕIMAS! Kalev/Cramo trampis Euroliiga meeskonna Nižni Novgorodi pihuks ja põrmuks! (7)

Valitsev Eesti meistermeeskond Kalev/Cramo võttis oma ajaloo ühe uhkeima võidu, kui purustas Ühisliiga kohtumises Euroliigasse kuuluva Nižni Novgorodi 110:76. See polnud lihtsalt võit, see oli vastase alandamine!

Alles neljapäeval mängis Nižni Novgorod Euroliigas Moskva CSKA-ga ja kaotas alles lisaaja järel (98:105). Täna Kalev/Cramo käest konkreetse kolaka saanud meeskonnast puudus CSKA-mänguga võrreldes vaid üks mängija (äär Tarence Kinsey), ent eks kadusid ole jaanuari jooksul kandnud ka Eesti meisterklubi.

Nižni Novgorod võitis avaveerandi 18:17, ent poolaja lõpetas Kalev 14:3 vahespurdiga, mis andis pikale vaheajaks minnes Eesti klubile 49:38 edu. Teisel poolajal ei tegelenud Kalev mitte eduseisu kaitsmise, vaid selle kasvatamisega! Kolmas veerandaeg võideti 34:21, mis andis viimase 10 minuti eel Kalevile 83:59 edu. Seda polnud võimalik maha mängida ja seda ka ei tehtud – Kalev võitis 110:76!

Kalevi parimana viskas Frank elegar 26 punkti, Gregor Arbet lisas 25 ja Rain Veideman 22 punkti.