Jalgpall

INTERVJUU | Raudmees Ragnar Klavan: kui praegu hetke ja tabelit nautida, on tõesti kõik super! (2)

Ott Järvela, 1. veebruar 2015 22:41
Ragnar Klavan (paremal) tänases mängus Hoffenheimiga.Foto: Matthias Schrader
Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani koduklubi FC Augsburg alustas Bundesliga kevadringi vahva 3:1 võiduga Hoffenheimi üle, mis tõstis klubi 30 punkti peale, millega jagatakse liigatabelis 3.-5. kohta.

Klavan on Bundesligas üks viiest väljakumängijast, kes teinud käesoleval hooajal algusest lõpuni kaasa kõik 18 kohtumist. Raudmeeste klubi ülejäänud liikmed on FC Kölni kaitsjad Kevin Wimmer ja Jonas Hector, Hannoveri kaitsja Marcelo ja Hamburgi kaitsja Johan Djourou. Õhtuleht küsis Klavanilt nii tänase mängu, talvepausi, edasise hooaja eesmärkide kui ka isikliku vormi kohta.

Kõige tähtsam küsimus kõige pealt – kas teise värava puhul puutusid palli või kuulub see karistuslöögi tsenderdajale Tobias Wernerile?

Ikka Werneri oma on see värav. Mina palli ei puutunud või kui, siis nii, et väravat selle eest ma endale saama ei pea.

Mängu muutis eriliseks väga tugev lumesadu. Kohtunik võttis esimese poolaja keskel kasutusele kollase palli. Kui keeruliseks omapärane ilm väljakul tegutsemise muutis?

Väga huvitav mäng oli tõesti. Mul polegi Saksamaal varem juhtunud mängu, kus nii tihedalt lund oleks tulnud. Vahepeal oli lumi nii silmas, et raske palli ja ümbruskonda oli raske eristada.

Augsburgi tänane hea esitus viitab, et talvepaus möödus edukalt?

Talvepaus läks tõesti hästi. Türgis peetud treeningud olid super. Muidugi oli ka tagasilööke, sest 18. jaanuari treeningmängu 2. Bundesligas mängivale Kaiserslauternile kaotasime 1:2.

Aga ilmselt oli see mõnes mõttes hea, sest kui kõik treeningmängud võita, siis võib tekkida tunne, et ei peagi pingutama ja saab lõdvemaks lasta. Pärast seda kaotust toimusid kohe koosolekud, kus sai räägitud, kui tähtis on endast igas mängus 100% anda ja eraldi rõhutatud, et talvepausi järgne esimene mäng Hoffenheimiga on erakordselt oluline.

Täna Hoffenheimi vastu näidatuga võib ju Augsburgi meeskond rahule jääda?

Jalgpallurid ei taha kunagi tabeliseisust enne hooaja lõppu rääkida, aga võimatu on ju mööda vaadata faktist, et hetkel on see Augsburgi seisukohalt lihtsalt oivaline?

Seda küll. Kui praegu lihtsalt hetke ja tabelit nautida, siis on tõesti kõik super. Kahjuks on hooaja lõpuni veel pikk maa minna. Kui paariks mängiks loorberitele puhkama jääda, siis võib situatsioon juba väga teistsugune olla. Kõigepealt tahame kokku saada 40 punkti, et kõrgliigasse püsimajäämine kindlustada.

Kas klubis talvepausi ajal hooaja teiseks pooleks mingi üldisem eesmärk ka paika pandi või jätkate filosoofiaga üks mäng korraga?

Praegu ikka mäng-mängult. Oleme omadega esimeses faasis, milleks on 40 punkti kogumine. Kui see täidetud, ja loodetavasti õnnestub see võimalikult kiiresti, siis saab juba edasi rääkida ja vaadata. Aga praegu ei saa edasisi eesmärke välja öelda, sest 40 punkti pole veel käes.

Augsburg hankis talvel meeskonda ka täiendusi. Näiteks laenati Müncheni Bayernist 19aastane keskpoolkaitsja Pierre-Emil Höjbjerg, kes täna kohe esile tõusis ja avaväravale söödu andis. Mis mulje temast on jäänud?

Höjbjerg on väga hea mängija. Ei saagi halb olla, kui 17aastasena Bayernis debüüdi teed, sest seal tuleb mänguaja pärast võistelda maailma parimate keskpoolkaitsjatega. Talenti ja kvaliteeti temas jagub.

Kuidas on olukord isikliku vormi ja toonusega?

Enesetunne on hea. Sain talvepausi ajal kõik trennid täismahus kaasa teha, mis annab alati väga palju juurde. Täna tegin taas täismängu. Nii füüsiline kui ka vaimne pool on nii nagu peab.

Oled üks 14 jalgpallurist, kes tänavu kõik Bundesliga mängud algusest lõpuni kaasa teinud, kusjuures neist 14-st üheksa on väravavahid. Kas ja mida see saavutus sulle tähendab?

Super, et pole ühtegi mängu vahele jätnud. Näitab, et kehaga on kõik korras ja peab Bundesliga mängude pingele vastu. Selle üle on mul väga hea meel.

Samal teemal

14.02.2015
TÄNA: Ragnar Klavanil ja FC Augsburgil võimalus tõusta Bundesligas kolmandaks
11.02.2015
"Augsburgi parim kaitsja" Ragnar Klavan sai Bundesliga raadiosaates kiita
08.02.2015
INTERVJUU | Ragnar Klavan: viik on pettumus, aga 7 punkti 3 mängust on super
08.02.2015
VIDEO: Ragnar Klavan lõi Bundesligas värava, aga Augsburg mängis 2:0 edu kahjuks maha

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee