Tennis

Kolm on kohtu seadus – Djokovic põrmustas Murray 

Merili Luuk, 2. veebruar 2015 07:00
VAPUSTAV: Maailma esireket Novak Djokovic võitis viiendat korda järjest Austraalia lahtised. Foto: AFP / Scanpix
Austraalia lahtised tennisemeistrivõistlused tunnistavad aina kindlaid nimesid – viiendat korda sai võidu­karika oma pea kohale tõsta serblane Novak Djokovic, seejuures suutis ta kolmandat korda endale allutada šotlase Andy Murray 7:6 (5), 6:7 (3), 6:3, 6:0.

Teel poolfinaali ei loovutanud serblane vastastele ainsatki setti, kaotades 74 oma servigeimist vaid ühe. Poolfinaalis poolaka Stanislas Wawrinka vastu oli maailma esireketi mäng aga rabe ning paranes alles otsustavas viiendas setis. Murray läks kirglikus poolfinaalis tšehh Tomas Berdychiga sõnelema, kuid edenes neljandat korda finaali. Šotlane teadis: kas nüüd või mitte kunagi.

Samal teemal

Kaks esimest setti olid Murray jaoks paljulubavad – esimeses alistus ta Djokovicile kiires lõppmängus 6:7, teise kallutas enda kasuks. Meeste mängulusti ei seganud ka tõik, et teise seti keskel ilmusid Rod Laver Arenale kaks naissoost protestijat, kes nõudsid Austraalia põgenike vabastamist.

Pärast paariminutilist mängupausi järel algas kassi-hiiremäng taas pihta, kuid Djokovici hakkas taas segama sügisel saadud randmevigastus. "Mul oli vaja taastumisaega. Olin nõrk, kuid ei tahtnud arste kutsuda, sest sel polnud põhjust," tunnistas serblane, kes imekombel suutis vaatamata probleemidele paremuse maksma panna.

Kolmandas setis kulus Djokovicil seni Austraalia lahtistel finaalikaotusi tunnistanud Murray purustamiseks 39 ja neljandas setis vaid 28 minutit. Seisul 4:0 tõstis serblane juba käed taeva poole: "Mängus oli palju pöördepunkte. Meie vahel on igavesti kassi-hiire mäng ning vaatamata oma rekordile, usun, et ühel päeval saab ta must jagu!" arvas Djokovic.

"Muidugi oli mul kolmes setis võimalusi, kuid neljandas ta lihtsalt rebis mind tükkideks! Tal võib käsi valus olla, kuid ta suudab palju kiiremalt liikuda kui mina. Ometi olin võidule lähemal kui kunagi varem," tunnistas Murray, et Djokovici tervis tegi teda ettevaatlikuks ning ta ei suutnud pallivahetustes jääda piisavalt enesekindlaks.

Serblase sõnul ei tasu šotlasel aga heituda, sest spordiedust on miski tähtsam: "Tahan sind ja Kimi (Murray elukaaslane Kim Sears – toim) õnnitleda kihluse puhul ning soovin teile imelist pulma ja palju lapsi!"

27aastasest Djokovicist sai viie võiduga Austraalia lahtiste edukaim mängija, suure slämmi tiitleid on serblasel nüüd aga kotis kokku kaheksa.

"Tänan oma perekonda ja lähedasi – ilma teie abita poleks see olnud võimalik! Ning muidugi fännid – teid käis siin rekordilised 733 000 inimest ning seega on Austraalia lahtised kahtlusteta üheks maailma kõige märkimisväärsemaks spordivõistluseks. Mul on au olla viiekordne võitja!" õhkas ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee