VEIDER: Taavi Rähni on nõnda kummaline Levadia särgis näha, et ta pidi isegi enne mängu sõprade ees näpuga vapile näitama, et nood aru saaks. Foto: Arno Saar
Viljar Voog 2. veebruar 2015 07:00
Kui veel möödunud nädalat alustas Tallinna Levadia suure auguga keskkaitses, siis nüüd on sinna palgatud kuueminutilise Meistrite liiga kogemusega Ivan Pecha ning laupäeval alustas hooajaeelsel halliturniiril slovaki kõrval Eesti koondises 74 mängu pidanud Taavi Rähn.

"Floraga leping lõppes ja nad uut ei pakkunud, aga isu mängida mul veel on," selgitas Taavi Rähn, mis viis ta möödunud hooajal koduklubiks olnud Florast vihaste rivaalide manu. "Levadia pakub võimalust praegu trenni teha ja eks näis, kuhu asjad lähevad," ei välista keskkaitsja, et ta kannab Maarjamäe klubi värve ka kogu koduse liigahooaja jooksul.

Rähn on senise karjääri jooksul mänginud nii Ukraina, Leedu, Venemaa, Aserbaidžaani kui Hiina klubide eest. Hiljuti käis ta oma oskusi näitamas Indoneesias, kus jäi Martin Vungi koduklubi Jakarta Persija juures lepinguta. 33aastane kaitsja ei pea enam uisapäisa iga välislepingu peale jooksma ning kui ühtegi ahvatlevat pakkumist ei tule, näitabki ta teist aastat järjest oskusi kodumaa publikule.

"Tahan mängida meeskonnas, mis võitleb tiitlitele, et saaks võidurõõmu tunda," selgitab Rähn, et Levadia pole ka sugugi kehv mängupaik. "Ma katsun endast parimat anda ja eks siis ole näha, mis treenerid otsustavad."

Meistriliiga tiitlikaitsjale oleks Rähni kogemusega mängija lisandumine mõistagi hea uudis, ent peatreener Marko Kristal ei pea oma kaitseprobleemi veel lahendatuks. Lisajõude otsitakse edasi, sest Rähni lepingu allkirjastamisega võib minna veel mitu nädalat, enne kui vabaagentideturg maailmas sulgub. Ühe variandina on töös möödunud hooajal meistriks tulnud Toni Tipurici tagasitoomine.

Miks aga otsustas Flora, et nad enam Rähni teeneid ei vaja? Kuulus ju mees lausa 32 liigamängus lillekülakate algrivistusse. "Meil on noored peale tulemas. On aeg hakata teed sillutama ja neist mängumehi kujundama," selgitas loots Norbert Hurt, miks Rähnile mullusega samaväärset lepingut ei pakutud.