Võrkpall

Võrkpallikoondis võõrustab maailmameistrit! 

Ville Arike, 2. veebruar 2015, 07:00
Gheorghe Cretu.Foto: Stanislav Moškov
Eesti võrkpallikoondis osaleb tänavu suvel Euroopa liigas. Meie üheks alagrupivastaseks on valitsev maailmameister Poola, keda võõrustame kahel korral kodumaal!

Eesti koondise peatreeneri Gheorghe Cretu sõnul on meeskonna eesmärgiks pääs Maailmaliigasse, selle koha saab aga vaid Euroopa liiga võitja. Esmane siht on edenemine Final Fouri, selleks tuleb oma alagrupis jõuda kahe parema sekka. Lisaks poolakatele on Eesti vastased veel Makedoonia, Austria, Iisrael ja Taani.

Samal teemal

Võrkpalliliidu peasekretäri Tarvi Pürni sõnul peetakse alagrupiturniir juulis-augustis üheringilisena, kuid topeltvoorudega (iga vastasega mängitakse kaks päeva järjest). Eestil õnnestus viiest topeltvoorust saada koguni neli tükki koju, võõrsil kohtutakse ainult Austriaga.

"Juhendi kohaselt peaksid kolm kõrgema reitinguga riiki saama kolm ja madalama reitinguga riigid kaks koduvooru. Osal riikidel oli aga päevi, kus nad ei saa kodus mängida ja nii saime protsessi käigus ühe koduvooru lisaks," lausus Pürn rahulolevalt – Eestil on alagrupis Poola järel teine asetus.

Lõplik ajakava on veel lahtine, samuti ei soovinud alajuht spekuleerida, kus kodumängud peetakse. Tema sõnul on sõelal kaks varianti: kas üks linn kujuneb terveks suveks koondise n-ö baasiks ja kõik kaheksa mängu peetakse seal või mängitakse kaks esimest topeltvooru ühes ja kaks viimast teises linnas.

Koondisesuvi algab juba maikuus, kui Eesti kohtub EMi play-off’is Rootsiga – kumb osutub kahe mängu kokkuvõttes edukamaks, pääseb septembris peetavale finaalturniirile. Kui matš svenssonitega kulgeb edukalt, tähendab Euroopa liiga ühtlasi suurepärast EM-finaalturniiriks valmistumise võimalust. Pürni sõnul on eesmärk saada mõlemaks võistluseks kokku parim võimalik koosseis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee