Jalgpall

INTERVJUU | Sander Puri: lihtne olnuks Levadiasse jääda, aga tahtsin suuremat väljakutset 

Ott Järvela, 2. veebruar 2015 10:42
Sander Puri Sligo Roversi ridades laupäevases treeningmängus Shelbourne'i vastu.Foto: Twitter
Eesti jalgpallikoondist 55 mängus esindanud poolkaitsja Sander Puri sõlmis eile aastase lepingu Iirimaa kõrgliigaklubiga Sligo Rovers. Tegu on Puri karjääri seitsmenda välisklubiga seitsmendas välisriigis.

Tartu SK 10 kasvandik Puri liitus 16aastasena Tallinna Levadiaga, kust siirdus 2010. aastal välismaale, kui liitus Kreeka kõrgliigaklubiga Larissa. Seejärel on Puri mänginud Kielce Koronas (Poola), Papa Lombardis (Ungari), Kuopio Palloseuras (Soome), St. Mirrenis (Šotimaa) ja York City's (Inglismaa tugevuselt neljas liiga).

Suvel York City Puriga lepingut ei pikendanud, mille järel tabasid poolkaitsjat kaks vigastust järjest ning oktoobri lõpus opereeriti tal sportlase songa. Levadia trennides toonust taastanud Puri oli enda sõnul lähedal Eesti meisterklubiga liitumisele, aga viimasel hetkel laekunud Sligo Roversi pakkumine tundus ahvatlevam.

Sander, kui konkreetse jutuga Sligo Rovers sind enda juurde kutsus?

Sõitsin Iirimaale jutuga, et nädala teen trenni ja osalen treeningmängus, mille järel räägime lepingust. Nädal oli töine ja laupäevane mäng Shelbourne'iga sujus hästi (Sligo Rovers võitis 3:1 ja Puri andis ühe resultatiivse söödu – toim).

Detsembri alguses ütlesid, et oktoobri lõpus opereeritud jalg pole veel 100%. Kuidas jalg mängule vastu pidas?

Samal teemal

Pidas vastu. Eks ta mõni päev annab tunda, mõni päev jälle parem. Aga midagi hullu pole juhtunud. Laupäevases mängus tegutsesin vasakul äärel ja oli vaja rohkem tsenderdusi anda just vasaku jalaga. Pidas hästi vastu. Viimase kuuga on olukord paremaks läinud.

Mida enne Sligosse sõitmist Iirimaa jalgpalliliigast teadsid?

Kunagi Levadiaga mängisime Drogheda Unitedi vastu ja hävisime (2008 kaotas Levadia Meistrite liiga esimeses eelringis Droghedale 0:1 ja 1:2 – toim). Kuulnud olin ka Shamrock Roversist ja ja Cork City'st. Väga kursis ausalt öelda ei olnud, aga esmamuljed on väga positiivsed. Sligo Roversi väljak ja treeningtingimused on igati korralikud. Meeskonnal on mitu treenerit ja füsioterapeuti ehk ka taustajõudude pool on kõik paigas. Professionaalne värk.

Mäng oli üllatavalt kiire tempoga. Esmamulje põhjal sarnaneb siinne stiil pigem Šotimaa kõrgliigaga ja mitte Inglismaa madalamate liigadega. Polnud pika palli tampimist, vaid mängiti maad mööda korralikku jalgpalli. Mängutempo tundus Eesti meistriliiga omast kiirem ja kvaliteeti nägin rohkem.

Kui kindel ja veendunud sa vigastuste ravimisele kulunud poole aasta jooksul olid, et ei taha naasta Eesti liigasse, vaid jätkata karjääri välismaal?

Ma ei olnud veendunud ja ei välistanud Eestisse naasmist kordagi. Olin tegelikult väga lähedal Levadiaga liitumisele, sest Iirimaa variant tuli suhteliselt hilja. Aga Sligo Roversi valisin, sest lihtne olnuks jääda Levadiasse, ent tahtsin suuremat väljakutset. Jalgpallis on juba nii, et kunagi ei tea, kellele võib silma jääda.

Kas Sligo Roversis on sportlik väljakutse sinu jaoks suurem kui olnuks Levadias?

Jah, on suurem, sest Iirimaa jalgpallikultuuri tase on kõrgem. Briti saarte värk ikkagi. Siin on lihtsam kellelegi silma jääda. Karjääri mõttes on Sligo mängimiseks kasulikum koht.

Millised on su mõtted Eesti koondise osas?

Pole pikalt koondisega seotud olnud. Eeldan, et koondisekutse tuleb omal ajal. Siis kui saan jalad alla, mängud kirja ning mõned õnnestumised kah. Praegu ma koondise peale ei mõtle.

Samal teemal

23.04.2015
VIDEO | Sander Puri lõi Iirimaa kõrgliigas esimese värava
01.01.2015
AMETLIK: Sander Puri siirdubki Iirimaale!
15.00.2015
Marko Kristal: loodan, et Kink, Puri ja Luts jäävad Levadiasse
13.00.2015
Vutikoondislasi on ripakil korraliku koosseisu jagu