Auto-Moto uudised

Helsingi motomessil esitleti Anastassia Kovalenko uut võistlustsiklit (5)

Toimetas Ott Järvela, 3. veebruar 2015 11:20
Anastassia Kovalenko 2015. aasta võistlustsikkel Moto2 MM-sarjas.Foto: Juha Harju
Nädalavahetusel Helsingis toimunud suure motomessi raames oli esindatud Kallio Racing Team, kus sõidab eelmise aasta Eesti parim naismotosportlane Anastassia Kovaleko.

Kallio Racing Team pani välja uued võistlusrattad ja -kombinesoonid, samuti tutvustati tiimi 2015 hooaja sõitjaid, kes võtavad osa nii Euroopa meistrivõistlustelt kui ka Soome ja Eesti meistrivõistluste etappidest. Igale sõitjale on tiim valmis ehitanud Yamaha R6 võistlusmootorratta ja kogu disain on sini-must-valgetes värvides.

Samal teemal

Messile oli kohale tulnud ja kommentaare andnud tiimi mänedžer Mika Kallio, kes ise sõidab maailmameistrivõistlustel Moto2 sarjas. "Mootorrataste ehitamine ja ettevalmistus oli väga põhjalik, millest püüdsin osa võtta ka mina ise, jagades nõuandeid," rääkis Mika Kallio. "Jõuda maailma tasemele võistlema pole sugugi lihtne teekond, mistõttu minu eesmärgiks on aidata noori ja andekaid sõitjaid ja viia nad kõrgemale tasemele. Usun, et sel hooajal saavad Kallio tiimi sõitjad oma sõiduoskusi parandada ja loodan, et need tingimused, mis minu tiim neile pakub, aitab neil kunagi tulevikus asendada mind Moto2 klassis, kui oma võistluskärjääri lõpetan. Mul on hea meel, et minu tiimis sõidab ka Eesti sõitja Anastassia, kes hakkab esimese naissõitjana tiimi esindama rahvusvahelisel tasemel", lisab Mika.

"Eelmisel aastal arenesin väga palju just tänu Kallio racing tiimi professionaalsele toetusele ja tööle. Usun, et uus võistlusratas, mis selleks hooajaks on ehitatud, sobib mu sõidustiiliga veel paremini kui eelmisel hooajal ja seega olen võimeline oma sõidukiirust veelgi arendama. Kindlasti aitab Kallio tiimi panus mind Euroopa juunioride sarjas võistlemisel," lisas messil osalenud Kovalenko, kes osaleb ainsa Põhjamaadest pärit naisvõistlejana Women's European Cup'il.

Samal teemal

26.04.2015
Võidusõitja Anastassia Kovalenko: pool mu lõputööst on kirjutatud lennukis
10.03.2015
Motokaunitar Anastassia Kovalenko jättis esimeses ajasõidus selja taha neli konkurenti
10.03.2015
Debüüdi teinud motonäitsik Anastassia Kovalenko oli esimesel vabatreeningul rahvuskaaslasest 10 sekundit aeglasem
05.02.2015
VIDEO JA FOTOD: Anastassia Kovalenko lõpetas esimesed testisõidud Aragonis