Jalgpall

Ats Purje ei jätka Kuopio Palloseuras, sest klubi ei pidanud lubadustest kinni (1)

Ott Järvela, 3. veebruar 2015 12:03
Eesti jalgpallikoondise ründaja Ats Purje on alustanud uue koduklubi otsinguid, sest senine tööandja Kuopio Palloseura ei pidanud Purjele antud lubadustest kinni.Foto: MATI HIIS
Eesti jalgpallikoondise ründaja Ats Purje on alustanud uue koduklubi otsinguid. Eelmised kolm hooaega talle tööandjaks olnud Soome kõrgliigaklubi Kuopio Palloseura ei pidanud lubadustest kinni, mistõttu Purje seal jätkata ei soovi.

"Leppisime novembris kokku, et mul on võimalus talvel endale Soomest väljaspool ringi vaadata ja klubi otsida, aga kui ei leia, siis algab 1. veebruaril leping KuPSiga. Nüüd aga muudeti palganumber lubatust väiksemaks.

Samal teemal

Selge on, et KuPS-is ma ei jätka. Paha maik jäi suhu küll, kui aus olla. Tuleb uus klubi otsida. Soomest peaks ilmselt midagi muud leidma, aga teiste riikide kohta ei oska öelda. Ei ole välistatud ka Eesti meistriliigasse naasmine, kui sobiv pakkumine tehtaks," rääkis Purje Õhtulehele.

Purje siirdus Tallinna Levadiast 2008. aastal Turu Interisse, kellega tuli samal aastal ka Soome meistriks. Purje kuulus Interisse ka 2009. aastal. Järgnesid perioodid Küprose klubides AEP Paphos ja Achna Ethnikos, kuni 2012 alguses liitus Purje KuPSiga, kus oli nii 2012 kui ka 2014 Soome meistriliigas klubi edukaim väravalööja.

Eesti koondist on Purje esindanud 47 mängus, kus löönud 5 väravat. Just tema tabamusest alistas Eesti käimasoleva EM-valiksarja avamatšis Lillekülas 1:0 Sloveenia. See on Eesti seni ainuke värav EM-valiksarjas.

Samal teemal

10.01.2015
Ats Purje liitus Nõmme Kaljuga, et lapsed eesti keele korralikult suhu saaks
09.01.2015
ÕHTULEHE VIDEO | Nõmme Kaljuga liitunud Ats Purje: palga poolest pole vahet, kas mängid Soomes või Eestis
04.01.2015
EESTI VUTIMEESTE TALVINE TÖÖBÜROO: 12 klubivahetust kirjas, 11 meest ikka ootelehel
22.00.2015
Vutimehed lõid mullu välismaa meistriliigades 36 väravat