Balti liigas peetakse play-offeFoto: LAURA OKS
3. veebruar 2015, 21:15

Balti liiga play-off: Rock tegi Tartus viskekontserdi, Rapla ja Pärnu said suured kaotused

Täna läks täies mahus lahti korvpalli Balti liiga play-off, kus platsil viibis neli Eesti klubi. Ainukese võidu teenis TÜ/Rock, kes alistas kodus 100:61 Prienai, Tarvale läheb kirja seitsmepunktiline (87:94) kaotus Pieno Žvaigždesile, korralikult alustanud Pärnu kaotas 71:108 Šiauliaile ning Rapla Tyco 75:105 Ventspilsile.
20:55

Mis täpselt Rakveres juhtus, loe SIIT.

20:45

Õhtulehe fotograafi kunstiline pilt kajastabki mängu lõppseisu. Tarvas kaotab Pieno Žvaigždesile 87:94 ning kordusmängus on kõvasti arenguruumi.

20:43

Brooks ei suuda aga oma rünnakut realiseerida, sest Viskontas paneb talle korralikult käe peale. 11 sekundit enne lõppu seis Tarva poolt vaadatuna 87:92. Raley Ross lahkub viie veaga platsilt.

20:41

Pieno teeb kiire korvi vastu, kuid Umbraško tabab kaks vabaviset ning vahe on 30 sekundit enne lõppu jätkuvalt 5 punkti.

20:38

Umbraško ja Brooks viskavad siis, kui Pieno mehed ei taba ning vahe on 1.22 enne lõppu 85:90.

20:35

VÄGEV! Üks võit on Eesti klubidel kotis, sest TÜ/Rock alistab 100:68 Prienai.  Suurim punktitooja Janar Talts 20 punkti, 11 lauapalli ja 6 resultatiivse sööduga, Valmo Kriisa lisas viie täpse kaugviskega 15, Eichfuss ja Kurbas 14 punkti,

20:31

Aiaiai. 5 minutit on aega ning Žvaigždes on hakanud iseloomu näitama: Tarvas on taga 74:85.

20:25

Kas TÜ/Rock saab täna ka 100 punkti täis? 3.40 enne lõppu ollakse 30 punktiga, 91:61 peal. Vägevaid viskeid on teinud nii Joosep Toome, Timo Eichfuss, Janar Talts kui Valmo Kriisa.

20:22

Rakveres möllu on! Kõigepealt tabab Hallik kolmese ja viskab käed taeva poole, siis paneb Julius Brooks efektselt pealt ja kutsub rahvast kaasa elama ja Tarva 7:0 vahespurdi lõpetab keskpositsiooniviskega 18aastane Sander Ramul. Tarvas läheb 68:67 juhtima, aga viimased sekundid lähevad taas käest ära. Pienole kaks korvi ründelauast ja nii on Tarvas enne viimast veerandaega 68:71 taga.

20:17

TÜ/Rock domineerib Prienai vastu ka kolmandat veerandaega (27:14) ning läheb viimasele veerandajale vastu juba 29 punktilises eduseisus 75:46.

20:17

Hallik on mängus tagasi ja teeb vabavisetest seisuks 60:62 Tarva poole pealt vaadates. Eeldatvalt tugevama Pieno vastu püsitakse mängus, aga Rakvere peatreener Andres Sõber on kohtunike peale tulivihane ja teenib tehnilise vea.

20:15

Šiauliais sai mäng läbi ning kuigi Pärnu algus oli üsna sulnis, lasti viimasel veerandajal visata enda 9 punkti vastu suisa 34 ning mäng kaotati 71:108.
Silavs tõi 14p, 5lp, Lindmets 14p, Kirves 11, 5lp, Vahter 10p. Võõrustajate parim Giedraitis 20 punkti ja 3 lauapalliga.

20:12

20:11

Sellal kui Tarvas on mängimas Žvaigždesiga kassi-hiiremängu, juhtub Reinar Hallikuga midagi eriti veidrat: mees kaotab tasakaalu ning kulub tühja koha pealt väljakut ümbritsevasse reklaamtahvlisse, takerdub sinna ning jääb trepile, reiest kinni hoides ning valugrimasse tehes, istuma. Nüüd on Hallik platsi kõrval ning teda tohterdatakse jääkotiga.

19:48

Tarva - Pieno žvaigždesi matšis on poolaeg läbi ja rakverelased on hoolimata kohatistest lollidest vigadest esitanud täiesti korraliku esituse. 20 minuti järel ollakse taga vaid 44:45 ja platsi parim mängija on loomulikult Raley-Ross 17 punktiga. Ameeriklane on vastastelt välja meelitanud juba seitse isiklikku viga!

19:48

19:42

Raplal ja Aivar Kuusmaal pole teps mitte korralik päev: Ventspilsis ollakse poolajaks taga 30:57. Rapla parim Dubalo 10 punkti ja 2 lauapalliga. Vastaste parim punktitooja on Vairogs 15 silmaga.

19:40

TÜ/Rock läheb poolajale 48:32 eduseisus, parimad punktitoojad Kriisa 9, Toome 9, Talts 7, Doronin 6.

19:36

Rapla Tyco seis pole kiita: 2 minutit enne teise veerandi lõppu ollakse Ventspilsi vastu taga juba 26:50, seejuures on punkte toonud vaid neli meest (Bubalo 10, Keerles 6, Soo 5, Laane 5)