Rapla peatreener Aivar Kuusmaa.Foto: Laura Oks
4. veebruar 2015, 07:00

Balti liigas edasipääsejad peaaegu selged?

Korvpalli Balti liiga play-off’i esimeses ringis on kaheksast avamängust peetud seitse ning neist vaid mõnes võib kordusmängus tekkida põnevus, kuid üldiselt võtavad veerandfinaalpaarid selgeid piirjooni.

Väikseima vahega lõppes Rakveres peetud mäng kohaliku Tarva ja Pasvalyse Pieno žvaigzdesi vahel, kuid külaliste seitsmepunktiline võit annab neile kordusmängu eel selge eelise.

Teised eilsed Eesti klubide osalusel peetud kohtumised lõppesid vähemalt 30punktilise vahega. Rõõmustas Tartu Ülikool/Rock, kes murdis pärast 17:17 lõppenud esimest veerandaega Leedu liiga viimaste sekka kuuluva Prienai maha 100:68 (Talts 20, 11 lp, Kriisa 15, Eichfuss, Kurbas 14, Toome 11).

Rahalistes raskustes Prienai mängib veel vaid kaheksa mehega.

Ent Rapla Tyco ja Pärnu jäid omakorda võõrsil soosikute rongi alla: Rapla kaotas Ventspilsis 75:105 (poolaeg 30:57; Bubalo 17, Keerles 16, Laane 14, Ežerskis 13) ja Pärnu Šiauliais 71:108 (viimane veerand 9:34; Lindmets, Silavs 14).

"Mäng näitas ära, kes on valmis sel tasemel mängima ja kes ei ole," hindas Rapla peatreener Aivar Kuusmaa . "Paha hetk, milles mängijad süüdi pole, tuli seisul 13:11, kui pidin korraga palju vahetama, kaotasime rütmi ja lasime endale visata 15 punkti järjest. Teisel poolajal tegime vaid 3 pallikaotust ja lõpetasime korraliku visketabavusega, kuid vastane oli lihtsalt kvaliteetsem."

Veel võitis Tampere Pyrintö Valmiera 107:73 ja Riia Barons Leedu liigas 4. kohta hoidva Utena Juventuse üllatavalt suurelt 82:58. Pärast Tarva-mängu ongi suuruselt järgmine võit Kalev/Cramo 14punktiline üleolek Panevežyse vastu. Ses paaris peetakse kordusmäng juba homme.