Kontaveit ja Kanepi viisid Eesti 2:0 juhtima!

Kanepi ja Kontaveit aitasid Eesti Bosnia ja Hertsegoviina vastu võidule

Õhtuleht.ee, 4. veebruar 2015 21:53
Eesti Fed Cup naiskondFoto: STANISLAV MOSHKOV
Eesti Fed Cupi tennisenaiskond alustas Tallinnas peetavat Euro-Aafrika tsooni II grupi turniiri Bosnia ja Hertsegoviina vastu ning asus Kaia Kanepi ja Anett Kontaveiti võitude abil üldeduks piisavasse 2:0 eduseisu. Jälgi matše Õhtulehe tekstipõhise otseülekandega!

21:40

Eesti paar kaotas esimese seti 4:6. Vahepeal on selgunud ka Eesti homne vastane - LAV, kes oli täna 3:0 üle Egiptusest. Seega on homme sisuliselt tegemist alagrupi esikohamatšiga.

19:58
Ville Arike

Matši kolmandas kohtumises, paarismängus tulevad meie poolt väljakule Valeria Gorlats ja Julia Skripnik.

19:57
Ville Arike

6:1 - Kanepi lõpetas seisult 15:40 nelja punkti, sealhulgas kahe serviässaga! Eesti on saanud matšivõiduks piisava edu 2:0.

19:54
Ville Arike

5:1 - Kanepi on mängu sisse elanud ja nüüd näeme juba niisugust tennist, mida kahe mängija edetabelikohtade vahe (üks esimeses, teine kuuendas sajas) ka eeldab.

19:50
Ville Arike

4:1 - Kanepi võtab oma servil seisult 0:30 neli punkti järjest.

19:45
Ville Arike

3:1 - Kanepi murrab vastase geimpallilt bosnialanna servi.

19:39
Ville Arike

2:1 - Kanepi võtab oma geimi 15ga.

19:37
Ville Arike

1:1 - Hakatuseks saavad mõlemad oma servigeimi kätte.

19:37

Teine sett.

19:28
Ville Arike

7:5 - Kanepi näitab otsustavate punktide mängimisel klassi ja asub settidega 1:0 juhtima.

19:24
Ville Arike

6:5 - Aga oma geimi võidab Kanepi 30ga.

19:21
Ville Arike

5:5 - Jätku kahjuks ei tulnud, bosnialanna sai oma geimi kätte.

19:18
Ville Arike

5:4 - Kanepi võtab oma geimi nulliga.

19:16
Ville Arike

4:4 - Järjekordne pikk geim, mille seekord lõpetab täpsete löökidega Kanepi!

19:07
Ville Arike

3:4 - Ei ole ligi kuu aega haiguse küüsis olnud Kanepil veel seda kindlust. Oma serv läheb uuesti ära.

19:03
Ville Arike

3:3 - Õnneks murrab Kanepi sama kiiresti geimi tagasi.

18:59
Ville Arike

2:3 - Vastane lööb kindlalt ja Kanepi kaotab oma servigeimi 15ga.

18:57
Ville Arike

2:2 - Bosnialanna võtab oma servigeimi kiiremini.

18:52
Ville Arike

2:1 - Pikk-pikk geim, aga kuulub Kanepile.

18:46
Ville Arike

1:1 - Kanepi ja Tinjic alustasid tasavägiselt.

18:35

Järgmisena on Kaia Kanepi esireketite mängus vastamisi Jasmina Tinjiciga.

18:18
Ville Arike

6:2 - Geim, sett ja mäng!

18:14
Ville Arike

5:2 - Kõva võitlus jätkub ning Kontaveit suudab oma servigeimi 30ga hoida.

18:11
Ville Arike

4:2 - Vastane võitleb edasi ning pikk geim kuulubki lõpuks bosnialannale.

18:04
Ville Arike

4:1 - Vastane hakkas rohkem riskima ja mõni löök tuli välja, geimi lõpus tegi Kontaveit ka paar lihtviga.

18:01
Ville Arike

4:0 - Tuleb ära! Mitu tasamängu, kuid initsiatiiv on kogu aeg eestlanna käes ja ta lõpetab kahe ilusa punktilöögiga.

17:58
Ville Arike

Järgmine reketikeel puru ja naiskonnakaaslane Valeria Gorlats viib Kontaveiti kaks reketit keelestaja kätte.

17:53
Ville Arike

3:0 - Kontaveit jääb oma servil taha 0:40, kuid võidab siis viis punkti järjest, lõpetades kahe serviässaga. Loodetavasti on eelmise seti lõpus alanud murrang nüüd lõplik.

17:50
Ville Arike

2:0 - Vastase servigeim tuleb juba kiiremini.

17:48
Ville Arike

1:0 - Hakatuseks Kontaveiti servil pikk geim, aga eestlanna suudab seda hoida.

17:41

Kolmas sett.

17:39
Ville Arike

6:4 - Kontaveit ründab otsustaval hetkel hästi, murrab vastase servi 15ga ja settide seis on 1:1!

17:35
Ville Arike

5:4 - Kontaveit võidab oma servi nulliga, tasapisi suurenenud publikum toetab mängijat.

17:33
Ville Arike

4:4 - Nüüd tulevad Husaricil löögid lihtsalt väga hästi välja.

17:29
Ville Arike

4:3 - Mõlemalt poolt läheb mäng üha paremaks ja Kontaveit võitleb sellegi geimi endale.

17:26
Ville Arike

3:3 - Kontaveit jääb vastase servil taha 15:40, kuid näitab seejärel mitmel korral oma parimat tennist ja päästab geimi.

17:19
Ville Arike

2:3 - Paraku läheb oma servigeim 30ga ära.

17:16
Ville Arike

2:2 - Ka bosnialannal tuleb mitu servi välja - temagi oskab lüüa.

17:13
Ville Arike

2:1 - Nüüd servib Kontaveit esimesena ja juhib pärast kolme geimi.

17:03

Teine sett.

17:00
Ville Arike

6:7 - Kontaveit pääseb seisudelt 1:5 ja 4:6 seisuni 6:6, kuid lööb siis kahel korral võrku... Mäng jätkub, tuleb edasi võidelda.

16:51

Kiire lõppmäng.

16:51
Ville Arike

6:6 - Kolme suurepärase servi toel tuli see geim nulliga koju.

16:48
Ville Arike

5:6 - Kontaveit päästab vastase servil kaks geimpalli, kuid mitte kolmandat.

16:43
Ville Arike

5:5 - Kontaveit on agressiivsem, aga kui ründelöögid ühel hetkel ebaõnnestuvad, pole midagi parata.

16:38
Ville Arike

5:4 - Niipea, kui Kontaveit ise kiirelt ei eksi, on geim jälle tema päralt.

16:36
Ville Arike

4:4 - Nüüd läheb Kontaveiti oma serv 15ga ära. Ei ole praegu seda vajalikku mängukindlust.

16:32
Ville Arike

4:3 - Bosnialanna võtab omaa servi nulliga.

16:30
Ville Arike

4:2 - Oma servigeimis tuleb üks tõrge taas ainult topeltvea näol.

16:27
Ville Arike

3:2 - Bosnialanna võidab oma servigeimi 30ga. Kontaveiti vähene võistluspraktika näib kohati tunda andvat, treener-kapten Maret Ani annab talle puhkepausi ajal nõu.

16:23
Ville Arike

3:1 - Geim 30ga, aga ainult seetõttu, et sisse tuli kaks topeltviga.

16:20
Ville Arike

2:1 - Kontaveit lõi esimesed kaks ja pool geimi väga ilusti ja täpselt, kuid siis tuli neli eksimust järjest, neist kaks olid lihtvead.

16:16
Ville Arike

2:0 - Oma servigeim algas topeltveaga ja vastane võitis hiljem veel kaks punkti, aga Anett kallutas selle täpsete löökidega ikkagi enda kasuks.

16:11
Ville Arike

1:0 - Geim 15ga Kontaveitile. Kui too katki läinud keelega punkt välja arvata, võitis eestlanna vastase servigeimil ülejäänud pallivahetused kindlalt.

16:09

Kontaveitil läks juba kolmanda pallivahetuse ajal reketikeel katki ja ta võtab järgmise reketi.

16:08

Pealtvaatajaid saab esialgu paraku loendada kahekohalise arvuga. Loodetavasti see õhtu edenedes üha suureneb, sest tööpäev pole veel lõppenud.

16:06
Ville Arike

Tondil on esimesena tulnud väljakule Anett Kontaveit ha bosnialanna Anita Husaric. Praegu tehakse soojendust, mäng algab mõne minuti pärast. Maailma edetabelis lahutab kaht mängijat umbes pool tuhat kohta, nii et eestlanna on selge soosik,