Foto juukseid katkuvast Dortmundi Borussia peatreenerist Jürgen Kloppist võtab mustkollaste senise hooaja päris hästi kokku - 18 Bundesligas peetud kohtumisest on võidetud ainult 4 ja kaotatud suisa 10.Foto: PATRIK STOLLARZ
4. veebruar 2015, 22:57

ÜLIVÕIMAS! Ragnar Klavan ja FC Augsburg alistasid võõrsil kuulsa Dortmundi Borussia! (9)

Saksamaa jalgpalli Bundesliga 19. voorus kohtub Eesti rahvusmeeskonna kapteni Ragnar Klavani koduklubi FC Augsburg täna võõrsil kuulsa Dortmundi Borussiaga, kelle jaoks on tegu katastroofilise hooajaga - tabelis ollakse hetkel viimasel kohal.
23:13
Ott Järvela

See on olnud üks erakordselt võimas ja rõõmus jalgpalliõhtu. Ragnar Klavani ja FC Augsburgi imeline hooaeg on Euroopa jalgpallihooaja üks suuremaid muinasjutte. Eesti osa selles pole väike, vaid soliidne!

23:11

Bundesliga tabeliseis on nii-nii ilus! Augsburg jagab kolmandat-neljandat kohta. Kui hooaeg praegu lõpeks, ootaks Augsburgi Meistrite liiga play-off.

23:08

Dortmundi Borussia - FC Augsburg kohtumise statistika: pealelöögid 15:8, löögid väravale 6:3, nurgalöögid 4:1, suluseisud 5:4, vead 12:11, kollased kaardid 0:1, punased kaardid 0:1, pallivaldamine 51:49.

23:06

Dortmundi Borussia väravavaht Roman Weidenfeller oli üks neist Borussia mängijatest, kes läks Augsburgi käest saadud 0:1 kaotuse järel fännidele asju selgitama. Fännid üritasid mängijaid mõista, aga paljud ei pidanud vastu ja kukkusid sõimama. Vilekoor kõlas lõpuvile kõlades niikuinii. Karm värk. Vähem kui kaks aastat tagasi kandsid terve maailma jalgpalliromantikud Borussiat kätel.

22:56
22:55
22:54

Kohtumine on lõppenud! Ragnar Klavan ja FC Augsburg alistasid võõrsil Dortmundi Borussia 1:0!

22:52

Borussial avaneb 91. minutil veelgi suurepärasem võimalus, kui Henrik Mkhitarjan leiab tsenderdusega õigeaegse spurdiga Augsburgi kaitseliini taha sööstnud Ciro Immobile, kes pääseb mõne meetrilt peaga löögile, aga saadab palli otse Augsburgi väravavahi Alex Manningeri sülle.

Ja minut hiljem püüab Manninger ka Marcel Schmelzeri ohtliku löögi. Oi-oi-oi...

22:49

Borussial avaneb 89. minutil suurepärane võimalus, kui vahetusmees Mkhitarjan pääseb karistusalas löögile, aga Augsburgi väravavaht Alex Manninger tõrjub terava nurga alt sooritatud tugeva löögi üle otsajoone. Ei ole enam palju jäänud. Kuulus võit on lähedal.

22:45

Nõnda eemaldas kohtunik Marco Fritz 64. minutil FC Augsburgi keskkaitsja Christoph Jankeri. See oli enam kui 20 minutit tagasi, aga Dortmundi Borussia pole arvulist ülekaalu suutnud ära kasutada ning Augsburg juhib jätkuvalt 1:0.

22:41
Ott Järvela

Westfaleni staadionil jälgib kohtumist Dortmundi Borussia - FC Augsburg 80 667 pealtvaatajat, millest suuremat publikut on Euroopas võimelised võõrustama vaid kahe klubi kodustaadionid - Nou Camp (FC Barcelona, 100 000) ja Santiago Bernabeu (Madridi Real, 81 000).

Aga hooaja 2013-14 Euroopa jalgpalliklubide keskmise publikuarvu edetabel nägi Wikipedia andmetel välja selline: 1. Dortmundi Borussia 80 297, 2. Manchester United 75 207, 3. FC Barcelona 71 958, 4. Müncheni Bayern 71 000, 5. Madridi Real 70 754.

Rõhutagem, et Borussia on hetkel liigatabelis viimasel kohal. Aga neid tuli täna vaatama üle 80 000 pealtvaatajat ehk umbes ühe Üldlaulupeo jagu rahvast. See on võimas. See on väga-väga võimas!

22:39
holger_r

Twitteri feedi järgi otsustades oli igal juhul õige otsus Klavani mängule teler panna. Reaalne action mitte piinlik jaur. #valimised2015

22:35

FC Augsburgi Twitter ei valeta - vastu on veel vaja pidada 15 minutit.

22:33

Borussia teeb 72. minutil kaks vahetust. Marco Reus ja Kevin Kampl platsilt ära, Henrik Mkhitarjan ja Shinji Kagawa nende asemel. Borussial on vahetused sellega otsas, 10 mehega jätkava Augsburgi peatreeneril Markus Weinzierlil on veel võimalus üheks vangerduseks.

22:30
Ott Järvela

Niimoodi tähistasid FC Augsburgi kapten Paul Verhaegh ja ründaja Raul Bobadilla viimase väravat. Nüüd, arvulises vähemuses olles peab Augsburg veel 20 minutit rabama, et seda 1:0 edu kaitsta.

22:29

Augsburgi peatreener Markus Weinzierl teeb seoses Jankeri eemaldamisega sunnitud vahetuse ja võtab platsilt ära korealasest ründaja Dong-Won Ji, kelle asemel tuleb väljakule 21aastane poolkaitsja Dominik Kohr, kes võtab sisse koha Klavani paremal käel. Kas noormees veab välja? Tundmatus kohas teda vette ei visatud - käimasoleval hooajal on ta 9 mängus kuulunud ka Augsburgi algkoosseisu.

22:25

Augsburg jääb arvulisse vähemusse!

Klavani keskkaitsepartner Christoph Janker on viimane kaitsja, kui kukutab karistusalast väljaspool Pierre-Emerick Aubameyangi. Kohtunik laseb rünnakul jätkuda, aga kui Augsburgi väravavaht Alex Manninger Borussia pealelöögi tõrjub, toob vilemees olukorra tagasi, määrab Borussiale karistuslöögi ja näitab Jankerile punast kaarti. Õige otsus.

22:21

Veel üks foto võitluspaarist Ciro Immobile (Serie A resultatiivseim mängija hooajal 2013-14, eelmise suve ostuhind 19,5 miljonit eurot) vs Ragnar Klavan (õige Eesti mees).

22:18

Ah sa sinder, kui kahju. Augsburgi kiilakas poolkaitsja Tobias Werner pääseb üks-ühele, aga ei saa palli korralikult talitsetud ning asjalik pealelöök jääb sooritamata. 2:0 edu ei olnud kaugel.

22:13
ottjarvela

Ikka vaatad valimisstuudiot? Ragnar Klavan ja Augsburg läksid Dortmundi Borussia vastu 1:0 juhtima... #valimised2015 #trollimine