Tuneesia mängijad protesteerivad matši vilistanud Rajindraparsad Seechurni otsuse vastu Ekvatoriaal-Guineale viimasel minutil penalti määrata.Foto: AMR ABDALLAH DALSH
5. veebruar 2015, 16:09

Vihased tuneeslased riskivad tulevikuga

Tuneesia jalgpallikoondis kaotas käimasoleval Aafrika Rahvuste Karikal veerandfinaalis 1:2 korraldajamaa Ekvatoriaal-Guineale, milles süüdistati Aafrika jalgpalliliitu (CAF).

Tuneesia oli mängu juba võitmas, kuid peakohtunik Rajindraparsad Seechurn määras kohtumise lõpus Ekvatoriaal-Guineale olematu penalti, mille Javier Balboa realiseeris.

Lisaajale läinud mängus tõmbas pikema õlekõrre turniiri võõrustav Ekvatoriaal-Guinea, kui Balboa saatis väravasse kirurgi täpsusega sooritatud karistuslöögi.

CAF-i otsuse järgi ei tohi peakohtunik Seechurn pool aastat ühtegi mängu teenindada, sest tema viletöö antud kohtumises oli kohutav.

Tuneeslased süüdistasid mängujärgselt CAF-i sohitegemises, mistõttu Aafrika jalgpalli katuseorganisatsioon neilt tänaseks vabandust nõuab. Kui seda ei tehta, keelab CAF Tuneesial 2017. aasta Aafrika Rahvuste Karikal osalemise.