Jalgpall

Ats Purje lahkus Soomest ja sõlmis lepingu Eesti tippklubiga 

Ott Järvela, 9. veebruar 2015 12:52
Ats Purje lõi käed Nõmme Kaljuga ja hakkab mängima Sergei Terehhovi käe all.Foto: Nõmme Kalju
Nõmme Kalju ründeliin sai väärt täienduse, kuna täna sõlmiti kolmeaastane leping Eesti koondise ründaja Ats Purjega, kes otsustas oma karjääri parima hooaja järel Eestisse naasta.

"Mul on väga hea meel oma karjääri just Kaljus jätkata. Eesmärk on Nõmme Kalju meistriks aidata ning Euroopa Liigas tegusid teha!" sõnas Purje.

Samal teemal

Esindusmeeskonna peatreener Sergei Terehhov on uue täiendusega väga rahul: "Kaljuga liitus kogenud ja mitmekülgne mängija, kel on kogemusi nii Eestis, välismaal kui ka Eesti koondises. Kindlasti on temast meile palju kasu uuel hooajal meistritiitli püüdmisel."

"Ats Purje valmisolek sõlmida Nõmme Kaljuga kolme-aastane leping haakus klubi uuenenud spordipoliitikaga väga hästi. Tema rahvusvahelised kogemused nii klubi kui Eesti koondise tasandil on kindlasti suureks abiks Kaljule kui ka Eesti jalgpallile laiemalt," lisas Nõmme Kalju president Kuno Tehva.

Purje siirdus aastal 2008 mängima Soome, Turu Interi ridadesse, kus saavutas kiiresti edu. Juba esimesel hooajal aitas ta klubi nii Soome meistriks kui karikavõitjaks. Pärast kahte hooaega Interis siirdus ta Küprosele, kus esindas kõrgliigaklubisid AEP Paphos ning Ethnikos Achna. Sealt naasis ta tagasi Soome, kus liitus KUPS-i ridadega. Mullu tegi ta oma karjääri edukaima hooaja, lõpetades hooaja 9 väravaga meeskonna parima väravakütina.

"Mullune hooaeg oli mul karjääri parim, nii statistiliselt kui ka mänguliselt. Olin ääreründajana meeskonna parim väravakütt, kuid Soomes ei soovinud ma enam edasi elada. Olen nii kaua eemal olnud ning tahaks sünnimaa jalgpallile oma kogemuste ja oskustega tagasi andma hakata," rääkis Purje.

Eesti koondises on 29-aastasel mitmekülgsel mängijal kirjas 47 mängu, kus on löönud 5 väravat. Neist viimane sündis mullu septembris EM-valikmängus Sloveenia vastu, mis osutus võiduväravaks.

Samal teemal

28.02.2015
FOTOUUDIS: KuPS palkas Ats Purje asendajaks kunagise "uue Pele"
10.01.2015
Terehhov kiitis Purjet ning vaagis testitava serblase võimalusi
10.01.2015
Alles eile Nõmme Kaljuga liitunud Ats Purjel kulus debüütväravaks kolm minutit
10.01.2015
Ats Purje liitus Nõmme Kaljuga, et lapsed eesti keele korralikult suhu saaks