TARTU MARATONI TEATESÕIT JA AVATUD RADA.Foto: ALDO LUUD
Ats Kuldkepp 9. veebruar 2015 13:49
Tartu suusamaratoni korralduskomitee otsustas täna, et maraton sõidetakse pühapäeval täismahus ehk 63 km pikkusena. Kahtluse all oli, kas distantsi viimane lõik Palust Elvani (16 km) kannatab tuhandeid suusasõpru välja, kuid viimaste päevade külmakraadid aitasid sellegi osa seisundi rahuldavaks muuta.

"Lume paksus on ikkagi see, mis natuke muret teeb. Tänasel päeval on lund piisavalt, seda näitas ka eilne avatud raja sõit. Aga kui näiteks Otepäält Paluni on 20-25 cm lund ja seal elaks rada üle ka sulaperioodi, siis Palult Elvasse on lagedamates kohtades 10-15 cm, metsa vahel kohati ainult 5-7 cm lund," selgitas Tartu maratoni võistluste direktor Indrek Kelk Õhtulehele.

Maratoni alatine vaenlane ehk ilmataat viskab korraldajatele seegi kord kaikaid kodaratesse, aga kõige hullem stsenaarium siiski käiku ei lähe. "Tegime lõpliku otsuse ilmaennustusi arvestades, mis lubab küll plusskraade, aga mitte sademeid. Kui hakkaks vihma sadama, oleks tingimused Palult Elvani tuntavalt halvenenud. Tunnike vihma ei tee samas midagi hullu, päev-kaks juba teeb," rääkis Kelk.