Auto-Moto uudised

Tanel Leok sai Inglismaal seitsmenda koha (3)

Toimetas Kaspar Koort, 9. veebruar 2015 14:22
Tanel LeokFoto: ALDO LUUD
Inglismaal Hawkstone krossirajal sõideti lõppenud nädalavahetusel traditsionaalne rahvusvaheline motokross Hawkstone International, kus teiste seas osalesid ka Tanel Leok ja Harri Kullas.

Inglismaal olid võistlustules mitmed tehasemeeskonnad eesotsas Rockstar Energy Suzukiga, kuid osad suuremad meeskonnad võistlesid aga samal ajal Itaalia meistrivõistluste etapil.

Kvalifikatsioonis näitas üle mitme aasta jälle Kawasakiga sõitev Tanel Leok neljandat aega, Kullase ringiaeg oli paremuselt 14-s.

Esimese sõidu võitis belglane Kevin Strijbos 1,5-sekundilise eduga oma kaasmaalasest meeskonnakaaslase Clement Desalle (Rockstar Energy Suzuki) ees. Kolmandaks sõitis end inglane Shaun Simpsoni (KTM), kes kaotas võitjale 17 sekundiga. Hea stardi teinud Leok liikles terve sõidu esiviisikus ning lõpetas hollandlase Glenn Coldenhoffi järel viiendana, jäädes Strijbosile alla 47 sekundigga. Heads & Threads Suzuki meeskonnas sõitev Kullas tuli avaringilt teise kümne lõpus, kuid suutis oma kohta parandada ja oli lõpuks 15-s.

Teine sõit oli veel põnevam, kus esimesed neli meest mahtusid lõpuks ainut 4,4 sekundi sisse. Strijbos osutus seegi kord parimaks, kui ta edestas Desalle'i 1,8; Coldenhoffi 2,7 ja Simpsonit 4,4 sekundiga. Leokil seekord start nii hästi ei läinud ning ta oli esimese ringi lõppedes teise kümne tagumises otsas. Kiiret minekut näidanud eestlane parandas aga jõudsalt oma kohti ja ületas lõpujoone üheksandana. Kullase sõit kulges sarnaselt avasõidule ja noormees oli lõpuks 14-s.

Kahe sõidu kokkuvõttes moodustasid esikolmiku Strijbos (50 punkti), Desalle (44 p) ja Coldenhoff (38 p), Leok oli 28 punktiga seitsmes ja Kullas 14-s (13 p).

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee