Valmo KriisaFoto: Mari Luud
Ats Kuldkepp 10. veebruar 2015 07:00
Tartu Ülikool/Rocki korvpallimeeskonnal seisab ees senise hooaja tähtsaim heitlus, kui täna kell 20.30 Eesti aja järgi minnakse Eurochallenge’i sarja K-vahegrupi neljandas voorus võõrsil vastamisi Frankfurdi Skylinersiga, kellele jaanuaris koduväljakul 62:71 alla jäädi.

Valusa löögina võib mängust eemale jääda 40aastane Valmo Kriisa, keda tabas viirushaigus. "Ta on viis päeva voodis veetnud. Mingi võimalus, et ta hommikul meile järele sõidab, siiski on, aga see selgub viimasel hetkel. Raske on öelda ka seda, kui heas seisundis ta olla võib, viirused teevad ikka oma töö ära," ütles Rocki peatreener Gert Kullamäe eile õhtul.

Ilma Kriisata näeb väljakul rohkem koos tegutsemas kahte mängujuhti, Augustas Peciukeviciust ja Tanel Sokku, vastutust peab rohkem võtma ka võrreldes möödunud hooajaga üpris kahvatu Tanel Kurbast.

Võrreldes Tartu mänguga, puudub Skylinersil vigastuse tõttu atleetlik ääremängija Danilo Barthel, tema asemele toodi 30aastane Jacob Burtschi, kes tegi kaasa juba laupäevases Saksa liiga võidumängus Berliini ALBA vastu.

"Ma ei ütleks, et me Tartus nende vastu väga hätta jäime, aga selge see, et vastased on väga head. Kõige tähtsamaks ei pea ma taktikat, vaid seda, kuidas me füüsilise poole pealt vastu peame. Ka ALBA vastu nägin, kuidas Skylinersi tagamehed neid kaitses kõvasti kägistasid. Peame suutma hoiduda rumalatest pallikaotustest, mida surve all Tartus kõvasti tegime. Selge see, et meil taganemisruumi enam sisuliselt pole, võitu on vaja," rääkis Kullamäe mänguks valmistumisest.

Rockil on K-vahegrupis 1 võit ja 2 kaotust, Skylinersil on need numbrid vastupidi. Võit jätaks tartlastele head võimalused veerandfinaali pääsemise eest võitlemisel, kaotus aga vaid teoreetilised šansid.