Kergejõustik

Vaata, kes osalevad legendaarse Martin Kutmani mälestusvõistlustel (2)

Toimetas Merili Luuk, 11. veebruar 2015 13:58
Reena Koll alustas sel sügisel koostööd Sergei Bubka ekstreenerigaFoto: MATI HIIS
Eeloleval laupäeval 14. veebruaril toimuvad Tartu Ülikooli kergejõustikuhallis teeneka õpetaja ja treeneri Martin Kutmani mälestusvõistlused kergejõustikus. Kell 17.00 algaval võistlusõhtul on kavas eelkõige „Martini alad" – hüpped ja sprint. Lisaks on kavas 60m jooksud noorjooksjatele.

Talvisel kergejõustikuõhtul näeb publik lisaks Eesti paremikule mitmeid rahvusvahelise tasemega kergejõustiklasi.

Samal teemal

Naiste teivashüppes on huvitav vaadata Reena Kolli esinemist, kes sügisel alustas koostööd eksmaailmarekordiomaniku Sergei Bubka treeneri Vitali Petroviga. Peamisteks konkurentideks Reenale on Zürichi Euroopa meistrivõistluste pronks Angelina Zhuk-Krasnova isikliku rekordiga 4.70, kellel sellel talvel on kirjas juba tulemus 4.66 ja Venemaa 2014. aasta juunioride meister Anastasiya Sadovnikova, isikliku rekordiga 4.30.

Kaugushüppes on favoriidiks eelkõige mitmevõistlejana tuntud ja äsja 6.82 hüpanud Aiga Grabuste, kellel on ette näidata pronksmedal 2012. aasta Euroopa meistrivõistlustelt mitmevõistluses.

Kõrvuti Eesti kiirete neidudega, kellest selle talve tulemuste põhjal on tugevaim Maarja Kalev ajaga 7.54, on 60m jooksus stardis Venemaa 2014. aasta meister Kristina Sivkova (7.30) ja praegune Baltimaade kiireim naine, leedulanna Lina Grincikaite isikliku rekordiga 7.27. Just Sivkova oli see neiu, kes jooksis üle Irina Privalova nimel olnud Venemaa noorterekordi.

Naiste kõrgushüppes tahab häid hüppeid teha hiljuti Euroopa meistrivõistluste normi täitnud Grete Udras. Eestlaste vaatepunktist saab põnev olema meeste kaugushüpe, kus mitu meest üritab täita Euroopa meistrivõistluste normatiivi, nende seas tartlaste 16aastane täht Hans-Cristian Hausenberg, keda kannustab ka Leedu 8 meetri mees Tomas Vitonis (isiklik 8.11).

Teivashüppes on Eesti viimaste aastate parimale teivashüppajale Veiko Kriiskile (isiklik 5.30) lisaks tugevale kodusele vastasele Veiko Aunapuule (isiklik 5.11) konkurentideks veel lätlane Mareks Arents (isiklik 6.62) ja soomlane Perttu Korhonen (isiklik 5.40).

Meeste kuulitõukes on oodata 21 meetri ületamist. Selle võtavad sihikule lätlane Maris Urtans (isiklik 21.63) ja Kanada meister Tim Nedow (isiklik 20.98), kes eelmisel laupäeval tõukas Göterborgis kuuli 20.54. Eestlaste esinumber selles võistluses on Kristo Galeta (isklik 19.15).

Võistlustel osaleb aukülalisena olümpiavõitja ja maailmarekordiomanik Irina Privalova, kes koos oma treeneri Vladimir Parashcukiga viivad Tartus läbi ka kiirustreeningu seminari.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee