Korvpall

Kogu tõde Rocki edasipääsuvõimalustest 

Ville Arike, 12. veebruar 2015, 07:00
KUIDAS EDASI? Pildil Tanel Sokk. Foto: ALDO LUUD
Tartu Ülikool/Rocki korvpallimeeskond kaotas üleeile eurosarjas Frankfurdi Skylinersile 73:92, kuid edasipääsuvõimalus pole veel kadunud. K-vahegrupis on 4 vooru järel Saraatovi Avtodoril ja Skylinersil 3 võitu, Rockil ja Den Boschi Shoetersil 1. Pidada jääb kaks vooru, kuid kõik meeskonnad võivad veel edasi saada (kahe parema sekka) ja kõik ka välja langeda.

Rocki jaoks on ilmselge, et kaks viimast mängu tuleb võita (kodus Saraatovi ja Den Boschiga) ja edasipääs pole enam ainult enda, vaid ka teiste kätes. Tartu meeskond saaks teisele kohale tõusta ainult juhul, kui 3 võidu peale jääb peale nende veel Avtodor, aga mitte Skyliners, kelle vastu on kaks kaotust kirjas ja omavahelised mängud seega miinuses. Avtodorist sai Rock aga Venemaal mäletatavasti jagu ning selle meeskonnaga koha jagamise korral oleks Eesti klubi igal juhul plussis.

Saksa klubil on igal juhul põhjust mängu tõsiselt võtta. Sest võit tähendaks neile igal juhul alagrupis esimest kohta, grupivõitjad saavad aga veerandfinaalis pidada esimese ja vajadusel ka otsustava, kolmanda mängu kodus. See on EuroChallenge’is väga tõsine argument, sellest eelisest ei taha keegi loobuda.

Mitte enam saja, vaid juba saja kümnega peab Skyliners aga Saraatovis panema juhul, kui eelviimases voorus kaotatakse Den Boschile 6 või enama punktiga. Sest siis võivad nad jääda sootuks kolmandale kohale ja seega play-off’i ukse taha juhul, kui Den Bosch võidab ka Tartus ja nemad kaotavad Saraatovis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee