Korvpall

Rocki kolm suurt miinust on tiimi lisakäikudeta jätnud (4)

Ats Kuldkepp, 12. veebruar 2015, 07:00
KAHJU: Eelmise hooaja täht Augustas Peciukevicius pole Rocki eest endiselt mullust hoogu leidnud.Foto: Mari Luud
Korvpalli Eurochallenge’i sarjas edasipääsu üritava Tartu Ülikool/Rocki teisipäevane 73:92 kaotus võõrsil Frankfurdi Skylinersile tõestas, et läinud hooaja keskel tekkinud hoogu tartlastel ei ole ega ilmselt tule. Või on sarja vastased sellel korral lihtsalt paremad ja Rocki lagi on käes?

Skylinersi mängu viimane veerandaeg oli tõeline õudusunenägu – kui Rock lõpuks viskeid sisse saama hakkas, oli kodumeeskond järjestikuste tabamuste toel juba 15 punktiga ette saanud. Rockil polnud ühtäkki ei kaitses ega rünnakul ühtegi käiku, mida Saksamaa keskmikule vastu panna. Sama tunne tekkis ka pärast Tartus peetud mängu Skylinersiga.

Kolm suurt miinust

Rock uuendas hooaja eel koos-seisu vähe – osavat, aga pahelist Vilmantas Dilyst asendas pikem ja suurema kondiga leedulane Karolis Petrukonis ning ameeriklasest tagamängijat Vincent Simpsonit Tanel Sokk. Esimesena saab kinni hakata Petrukonise vähesest mõjust, näiteks Skylinersi vastu oli ta platsil vaid kuus minutit. Keskmiselt on ta eurosarjas väljakule saanud 13,4 minutiks, kusjuures viimasel ajal on see trend langev.

"Tundub, et tavaolukordades on ilma temata mäng kiirem ja võib-olla ongi ta jäänud rolli, mis talle sobib ja milleks ta võimeline on. 120kilose mehena saab teda teiste tiimide suuremate vastu panna ja nii Rockile laveerimisruumi anda. Ehk temas rohkemat polegi. Kindlasti meeldis Dilys rohkem, lisaks kõigele muule oli temas karakterit, mis teisi käima tõmbas," rääkis Kikerpill Petrukonisest.

Pärast paranemismärke on endiselt liimist lahti Peciukevicius. Rangluumurrust ja võimalikust ületreenitusest on palju räägitud, aga kaasmaalastest pikkade vahetus paistab talle samuti kehvasti mõjunud olevat. "Kuidagi nurgeline on Augustase mäng. Pool hooaega on juba läbi ja mingi klapi võiks ta Taltsi ja isegi Petrukonisega leida. Millegipärast tundub, et ta ei taba ka enam nii hästi, äkki pole jõusaal ja korvpallisaal balansis," arvas Kikerpill.

Üksteisemõistmine isegi parem

Kolmas selge miinus on eelmisel hooajal julgelt tegutsenud Tanel Kurbase rolli vähenemine. Mulluse Eurochallenge’iga võrreldes viskab ta poole vähem punkte (10,6 vs 5,3), kusjuures mänguaeg on sisuliselt samaks jäänud. "Eelmisel aastal taheti Kurbasele maksku mis maksab võimalusi anda ja punktiviskamist tema peale suruda, aga nüüd on tema suhtes mõttekäik kuidagi teisiti olnud," pakkus Kikerpill.

Paraku pole näha, et Peciukevicius, Petrukonis ja Kurbas lähiajal oluliselt kasulikumalt tegutsema hakkaks ja nii usub ka Kikerpill, et tugevate meeskondade vastu ei olegi Rockilt vaja imet oodata. "Sisuliselt on eurohooajast võetud maksimum. Vahegrupis on vastas gramm paremad meeskonnad ja neil on Rockist lihtsalt rohkem käike."

Kui individuaalselt oli eelmise aasta Rock tugevam, siis kas midagi teevad Gert Kullamäe hoolealused ka etemini? "Üksteisemõistmine on isegi parem. Sokk on rohkem võistkondlikkust süstinud, eelmisel aastal vedas Peciukevicius tiimi rohkem hurraa pealt. Alt võiks pall muidugi rohkem läbi käia. Kõige rohkem olen rahul sellega, et mida aasta edasi, seda kindlamalt suudetakse võõrsil mängida. Minu ajal ei saanud me väljas tihtipeale üldse hakkama. Jäime alguses kohe taha ja siis rullisime mängu lõpuni. Tasemelt polnud me ju kehvemad, aga ju siis on häälestus nüüd niivõrd parem," võrdles Kikerpill.

Täna püüab Rock kindlustada kohta Balti liiga veerandfinaalis, kui 1/8 finaali korduskohtumises minnakse Leedus vastamisi Prienaiga, keda eelmisel nädalal Tartus 100:68 võideti.

4 KOMMENTAARI

k
koristajamutt 13. veebruar 2015, 17:54
pole Vammilegi Lepingut s.t.raha ammugi mõnele teisele
r
Roki fänn 12. veebruar 2015, 17:25
Ei mõista ka ise siiani, miks oli vaja Dylisise asemel täielik nisanäpp Petrukonis tuua, kellest pole mitte mingit kasu ja kelle mängib isegi meie Joo...
(loe edasi)
Loe kõiki (4)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee