Talisport

GALERII | Vaata vahvaid pilte Tartu Maratoni lastesõitudest 

Maire Luud, Tartu, 14. veebruar 2015 15:30
Tartu maratoni lastesõitudest võttis osa 1429 lastFoto: MAIRE LUUD
Tartus, Tähtvere Spordipargis peeti täna 43. Tartu Maratoni lastesõidud, mis tõid esialgsetel andmetel kokku 1429 noort suusahuvilist. Kõige rohkem oli osalejaid TILLUsõitudel (kuni 8-aastastele) - 1018 ning MINImaratonidelt võttis osa 411 noort (vanemad kui 9-aastased).

Möödunud aastal jäi Tartu Maraton ning lasteüritused pidamata kehvade lumeolude tõttu. Ka tänavu ei ole lumeolud ideaalsed ning vahetult enne üritust pidid korraldajad lasteürituste distantse lühendama. Tähtvere Spordipargi kõrvale Dendroparki seekord lastesõidud ei ulatunud ja pikimaks distantsis jäi 1,8 km.

Samal teemal

"Lasteürituste toimumiseks tehti Tähtvere Spordipargis viimasel nädalal väga palju tööd," sõnas 43. Tartu Maratoni projektijuht Kunnar Karu. "Lund veeti juurde veidi üle kahe tuhande kuupmeetri, see on rohkem kui mahutab suur bassein Aura veekeskuses vett."

"Vaatamata sellele, et lapsed pole saanud palju suutatamist sel aastal harjutada ja väga mitmes kohas Eestis on künkad juba veidi rohelised, on suur rõõm näha, et spordipisik on lastes ikka olemas," lisas Karu. "Loodame, et see pisik jääb ning mõnevõrra suureneb veelgi, et kohtuksime ka kõigil järgmistel Tartu Maratoni Mini Kuubiku üritusel - Tartu Jooksumaratonil, Tartu Rattarallil, Tartu Rulluisumaratonil, Tartu Rattamaratonil ning Tartu Linnamaratonil."

43. Tartu Maraton toimub täies mahus homme, 15 .veebruaril. Otepäält Elvasse sõidetakse 63 km pikkusel distantsil. 31 km pikkune distants stardib Elvasse Arulast.

Samal teemal

15.02.2015
ÕHTULEHE VIDEO | 179. koha saanud Raio Piiroja otsib perekonda, kes päästis tema Tartu maratoni
15.02.2015
GALERII | Tartu Maratoni võit läks Norra, Eestile poodiumikoht
09.02.2015
Tartu Maratoni peaproov möödus Raio Piirojal edukalt
09.02.2015
Tartu Maratoni lasteüritused võivad toimuda lühendatud distantsidel