Bremeni Werder - AugsburgFoto: AFP/Scanpix
14. veebruar 2015, 18:36

VIDEO ja GALERII | Klavan lõi Augsburgi kaotusmängus värava, ent põhjustas ka penalti

Eesti jalgpallikoondise kapten Ragnar Klavan lõi teist mängu järjest värava, ent kahjuks kanti tema nimi protokolli ka negatiivse külje pealt, kui Bremeni Werderile 2:3 kaotatud mängus põhjustas tema penalti, mis võõrustajad 2:1 ette viis.

Werder läks mängu juhtima 16. minutil, kui värava lõi Assani Lukimya, ent nende edu sai kesta vaid viis minutit. Nagu keskkaitsjale kohale lõi Klavan viigivärava standardolukorrast, kui koksas palli peaga tasakaalust väljas olnud väravavahi seljataha. (Vaata meie mehe väravat SIIT!)

Meeskonnakaaslased näpistasid eestlast õnnitledes põsest, ent kahjuks haihtus eufooria kähku. Juba järgmisel rünnakul jõudis Bremen taas Augsburgi karistusalla ning Klavan kukutas selja tagant vastaste ründaja. Kas werderlane kukkus kergelt pole küsimus, sest kogenud kaitsja peaks olema targem ja taolises olukorras mitte surkima.

Franco Di Santo realiseeris penalti ja Theodor Gebre Selassie lisas avapoolaja viimasel minutil veel ühe tabamuse, et juba vaheajavileks matš sama hästi kui ära otsustada.
Teisel poolajal suutis Tobias Werner külaliste kaotusseisu küll üheväravaliseks lüüa ja mängu viimasesse veerandtundi pinget süstida, ent lõpuks võttis Werder siiski teenitud võidu.

Augsburg jaoks oli tegu hooaja üheksanda kaotusega. Liigatabelis langeti sellega viiendaks, sest Mönchengladbachi Borussia alstas 1:0 Köni. Nende selja taha jäi Leverkuseni Bayern, kes kaotas trillermatšis 4:5 teist kohta hoidvale Wolfsburgile, kusjuures pooltunniga 3:0 juhtima läinud Wolfsburg lõi võiduvärava alles kolmandal üleminutil.