Falun 2015

Kas Petter Northugi möllurikas aasta lõpeb õnnelikult? (2)

Merili Luuk, 17. veebruar 2015, 12:00
Kas viimastel aastatel suusatamist valitsenud Petter Northug saab rõõmustada ka Falunis, selgub 2. märtsil. Foto: Reuters / Scanpix
Üheksakordse maailmameistri Petter Northugi aasta pole olnud kergete killast: 4. mail purjus peaga autoavarii teinud suusataja sai vanglakaristuse ja elektroonilise jalavõru, sponsorid lubasid temaga lõpparve teha ning teda ähvardati koondisest välja jätta. Ometi on suusahiid Faluni MMil stardis. Vend Tomaski on ühes!

Northug pole kunagi olnud "puhas poiss" – Norra meedias on ta silma jäänud kui ülbe naistemees, kes ei pea paljuks võitude puhul pummeldada. Ulakus maksiski kätte – 4. mai varahommikul põrutas 1,65promillise joobega suusakangelane Trondheimi lähistel teepiirdesse.

Northug lahkus sündmuspaigalt, jättes maha viga saanud sõbra ning valetas hiljem politseile. Algas kohtutee, kus norralasele määrati 50 päeva suurune vanglakaristus ning 185 000 Norra krooni suurune trahv. Kas MMile jääbki sõitmata?

 

Samal teemal

Valmis koondise nimel surema

See polnud veel kõik – paar aastat Norra koondisest eraldi harjutanud Northugi peasponsor Coop esitas talle ultimaatumi: lase kogu oma taustatiim lahti, sealhulgas treenerist isa John Northug, või jääd ilma miljonitest kroonidest. Suusataja vallandaski oma lapsepõlvesõbrast treeneri Erik Myhr Nossumi, alustades koostööd Morten Djupviki ning Stig Ruune Kveeniga.

Et kannatuste rada aga veelgi uhkem oleks, paotas lõpuks suud ka Norra Suusaliit: Kui Northug tahab esindada rahvusvahelistel võistlustel kodumaad, tuleb sponsorluspoliitika tõttu leping Coopiga tühistada. Kontraht külmutati MMi lõpuni ning Northug kinnitas koondise peatreeneri Vidar Lofshusi ütlust: "Ta on valmis kuninga ja isamaa nimel surema!"

Lõpuks leebus ka kohus: norralane saab käimasoleva hooaja lõpuni teha ja peab alles siis veetma 50 päeva koduarestis ja kandma elektroonilist jalavõru.

MMile oli roheline tuli antud, kuid suusaliit keeras selle kollaseks: distantsikoha kindlustanud mees peab sprindikoondisesse pääsemiseks osalema Norra meistrivõistlustel.

Northug katkestas poole pealt kõrgmäestikulaagri, mis tekitas Norras suure poleemika: Thomas Alsgaardi arvates oli sportlasele liiga tehtud, Marit Björgen uskus, et mees peab oma koha eest võitlema.

Ning võitleski – Petter asub neljapäeval klassikasprindi starti, kaaslasteks Ola Vigen Hattestad, Eirik Brandsdal ja Otepää sprindivõiduga end koondisesse murdnud vend

Tomas Northug. "Mul on hea meel, et vennaraas on minuga koos, kuid mind rahuldab vaid kuld! Falunis tuleb pidu," lubas Petter nädal enne võistlusi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee