Falun 2015

Meeste suusahüpetes on seis enne Faluni MMi väga segane 

Ats Kuldkepp, 17. veebruar 2015, 12:00
UUS TULIJA: Anders Fannemel peab Norra suusahüpped taas tippu viima. Foto: AFP/Scanpix
Kui aasta tagasi peetud Sotši olümpiamängudel tundus, et suusahüpetes hakkab kaks individuaalset kulda võitnud poolaka Kamil Stochi ajastu, siis nüüdseks on kõik kaardid jälle segi löödud. Faluni MMil soovib kuldmedaleid võita väga suur ring sportlasi ja kindlat panust ei saa panna kellelegi.

Vahest kõige kuumem nimi on 23aastane norralane Anders Fannemel, kes on oma läbimurdehooajal võitnud kaks maailmakarikaetappi ja on MK-sarja kokkuvõttes neljas. Laiemalt sai ta tuntuks aga pühapäeval, kui püstitas Vikersundi hüppemäel uue maailmarekordi, lennates 251,5 meetri kaugusele.

Samal teemal

Fannemel hakkas alaga tegelema alles 14aastaselt, mis on suusa-hüppajate kohta hilja. Sellega võib seletada ka tema üpris konarlikku arengut. Oma koht Fannemeli elus on ka Eestil, sest 2011. aastal teenis ta Otepääl peetud juunioride MMil meeskonnavõistluses pronksmedali. Seni on tema parimad küljed välja tulnud suurematel mägedel, seega oleks pisut üllatav, kui ta suudaks normaalmäel medalile tulla.

Kas Ammann suudab hüpata?

MK-sarja liidrina asub võistlustulle 22aastane sloveen Peter Prevc, kes on täiskasvanute seas võitnud juba viis medalit, aga kuld veel puudub. 14. veebruaril sai ta ühe päeva olla tuntud kui maailma pikima hüppe tegija, aga Fannemel lõi 250 meetrit lennanud Prevci saavutuse kiirelt üle.

Peamised favoriidid on veel Stefan Kraft (Austria), Severin Freund (Saksamaa), Roman Koudelka (Tšehhi), Michal Hayböck (Austria) ja loomulikult igihaljas vanameister, 42aastane jaapanlane Noriaki Kasai. Sotši kangelane Stoch on sellel hooajal olnud küll üsna kahvatu, aga ainsad kolm poodiumikohta (sealhulgas võit Willingenis) on ta saanud just MMi hakul. Nii et karta tuleb ka teda.

Võimalikest medalistidest huvitavamgi on Šveitsi legendi Simon Ammanni saatus. Neljakordne olümpiavõitja kukkus jaanuari alguses nelja hüppemäe turnee etapil Bischofshofenis nii rängalt, et pidi põrutuste tõttu viis päeva haiglas toibuma. Hüppamist sai ta uuesti alustada alles 7. veebruaril, kuid nimetati sellest hoolimata Šveitsi MM-koondisesse.

Kaarel Nurmsalu lõpetamise järel löövad ainsate Eesti suusahüppajatena Falunis kaasa Martti Nõmme ja Siim-Tanel Sammelselg. Hea oleks juba see, kui nad suudaksid pääseda kvalifikatsioonidest edasi ehk 50 parema hulka.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee