Saraatovi Avtodori tsenter Kirilo Fessenko jõuab pallini enne Rocki mängujuhti Augustas Peciukeviciust.Foto: Aldo Luud
18. veebruar 2015, 20:45

Tartu Ülikool/Rock langes kaotusega eurosarjast välja

Tartu Ülikool/Rocki korvpallimeeskonna eurohooaeg sai otsa, sest kodusaalis peetavas mängus jäädi alla Venemaa keskmikule Saraatovi Avtodorile 68:91. Nii kadus tartlastel igasugune võimalus pääseda Eurochallenge’i sarjas veerandfinaali.
20:41

Mäng lõppebki sama skooriga. Rock jäi Avtodorile kindlalt alla 68:91

20:39

Platsi parim mängija on täna olnud Avtodori mängujuht Courtney Fortson, kellel on koos lausa kolmikduubel: 30 punkti, 10 lauapalli ja 13 resultatiivset söötu. Tema viimane korv suurendas40 enne lõppu Rocki kaotusseisu 68:91 peale.

20:34

64:83. Seda vahet Rock enam 3 minutiga tagasi ei tee ja seega on lootus veerandfinaalile kadunud. Gert Kullamäe vahetab väljakule 19aastase Saimon Suti.

20:30

Minutid lähevad aeglaselt, aga Rocki kaotusseis ei vähene... 6.11 enne lõppu kaotatakse 59:76. Avtodori ridades toimus oluline kadu, kui 12 punkti toonud keskmängja Artjom Klimenko väänas hüppeliigest.

20:22

Sokult veel üks kaugvise, aga Rock on 8.13 enne lõppu ikkagi 57:70 taga.

20:17

Karolis Petrukonise 2+1 ja Tanel Kurbase läbiminek toovad Rockile pisut elu juurde, aga Fessenko pealtpanek lõpetab lühikese Rocki vahespurdi. 3. veerandajal viimasel sekundil tabab aga Tanel Sokk kaugviske. Kolmanda veerandaja järel on seis 54:68 Rocki kahjuks.

20:06

No ei tule Rockil midagi välja ei kaitses ega rünnakul - 38:57. Avtodor näitab täna selgelt, kes parem on.

19:57

Teine poolaeg on õige pea algamas.

19:45

Kõige ilmekamad numbrid: Rock on lauavõitluses taga 10:25.

19:44

Rock lõpetab esimese poolaja 34:44 kaotusseisus. Loodetud viskekontserdist pole seni haisugi ja pole see Avtodori kaitse nii halb midagi.

19:34

Rock ei pane vabu kolmeseid sisse, aga Avtodori mängujuht Fortson longib lihtsalt üle platsi ja paneb seitsmelt meetrilt sopsu teele. Rockil on raske, kaotusseis on juba üheksapunktiline, teise veerandaja lõpuni 4.58.

19:31

Oeh, lauavõitlusega hädas Rock on jäänud 24:28 kaotusseisu. Viimastel minutitel on Rocki poolt suutnud skoori teha vaid Augustas Peciukevicius ja sedagi ühest vabaviskest.

19:22

Tanel Kurbas teeb pealtpanekust esimese veerandaja lõpuks seisuks 23:18 Rockile. Tartlaste edu on peamiselt tulnud pallikaotuste vähesusest. Rock on palli vastastele kinkinud vaid kahel korral, valesöötudega hädas Avtodor aga juba kaheksa korda.

19:13

Avtodor võtabki 140kilose Fessenko välja ning asendab ta noorema ja kiirema Artjom Klimenkoga. Ukraina rahvusest, aga Venemaa kodakondsusega Klimenko lahendabki korvi alt kaks korda võimsalt ära. Kuue minuti järel juhib siiski Rock 15:11.

19:07

Rock alustab täpselt nii nagu peab, sest tartlaste esimesel rünnakul tabab Toome aeglase Fessenko vastu kolmese. Täitsa korvi alt lisavad punkte Gert Dorbek ja Augustas Peciukevicius. Seega kolme minutiga 9:4 Rockile!

19:02

Meeskonnad on heitluseks valmis!

19:02

Algviisikud: Rockil Augustas Peciukevicius, Gert Dorbek, Tanel Kurbas, Janar Talts, Joosep Toome. Avtodoril Courtney Fortson, Jeremy Chappell, Aleksei Vzdõhhalkin, Travis Peterson ja Kirilo Fessenko.

18:55

Kui võidetakse, tuleb järgmisel nädalal Tartus üle olla ka Den Boschi Shoetersist ja loota, et Avtodor kaotab koduväljakul Frankfurdi Skylinersile. K-vahegrupis ühe võidu kõrvale kolm kaotust kogunud Rocki ainuke triumf tuligi Avtodori vastu, sest kuu aega tagasi suudeti Vene klubi tänu 19 tabatud kolmesele lisaajal 106:105 alistada.

18:55

Rockil on täna lihtne - tuleb võita, muidu on eurohooajaga kindlalt lõpp.

18:54

Tere õhtust korvpallisõbrad! 8 minuti pärast pannakse pall mängu korvpalli Eurochallenge'i K-vahegrupi kohtumises Tartu Ülikool/Rock - Saraatovi Avtodor ja algab ka Õhtulehe otseülekanne.