Kergejõustik

Rasmus Mägi võib Eesti meistrivõistlustel startida 800 meetri jooksus 

Toimetas Merili Luuk, 18. veebruar 2015 13:46
Rasmus MägiFoto: STANISLAV MOSHKOV
21.-22. veebruaril toimuvad Tallinnas Eesti talvised kergejõustiku meistrivõistlused. Lasnamäe Kergejõustikuhallis võib võistlemas näha suurt osa Eesti kergejõustikutippudest, kellest nii mõnelgi on eesmärgiks märtsi alguses Prahas toimuvate Euroopa sisemeistrivõistluste normatiivi alistamine.

Eesti Kergejõustikuliidu kestvusalade vastutav treener Toomas Tarmi koostas eelvaate keskmaajooksude, 3000m ning käimisdistantsidele: 

Samal teemal

Zürichi EMil 400 meetri tõkkejooksus hõbemedali võitnud Rasmus Mägi võib startida 800 meetri jooksus, kes oleks tõsiseks konkurendiks Raimond Vallerile. Valleril on reaalne püüda ka sise-EMi  normi (1.50.) 

1500m distantsil testib oma valmisolekut sise-EMiks Tiidrek Nurme (TÜ ASK) ning nii Allar Lamp (TÜ ASK) kui ka Kaur Kivistik (Tartu SS Kalev) on näidanud sisehooajal head minekut. Kõik mehed on kiire jooksu korral võimelised ajaks alla 3.50. Äsja mandlioperatsioonil käinud Andi Noot peab Eesti talvistest meistrivõistlustest seekord loobuma.

Naiste keskmaadistantsidel on peasoosik Liina Tšernov (SK Jooksupartner), kes senisel talvehooajal veel oma täielikke võimeid loodetavalt avanud ei ole. Jälitajatest on seni parimat minekut näidanud Eesti U23 koondise kandidaat Birgit Pihelgas (individuaalvõistleja).

800m jooksus on Tšernovi kõrval medalipretendendid ka Helin Meier (Nõmme KJK), Kelly Nevolihhin (Rakvere KJK ViKe) ja Elis-Helen Starkopf (Nõmme KJK). Stardiprotokollis on kirjas ka Maris Mägi (TÜ ASK), kelle osalemine lisab kindlasti jooksule põnevust. 1500m on Tšernovi peakonkurendiks sisehooaja avastarti tegev Jekaterina Patjuk (TÜ ASK).

Meeste 3000m distantsile on ennast kirja pannud ligi 30 jooksjat ehk rajale läheb kaks jooksutäit mehi. Medalipretendentide ringi peaks kuuluma eeskätt Allar Lamp (TÜ ASK), Kaur Kivistik (Tartu SS Kalev), maratoonar Roman Fosti (Stamina SK) ja Sergei Tšerepannikov (Treeningpartner). Huvitav, mida suudab Fosti, kes spetsiaaltreeningut palju teinud ei ole, eeldatavalt teravamate meeste vastu.

Nagu suvel Eesti meistrivõistlustel 5000m distantsil näha oli, siis lõpuspurdile ei tasu ka keskmaameestel temaga mängida. 3000m jooksus osaleb pärast pikka Keenia mäestikulaagrit ka noor maratonimees Heinar Vaine (KJS Sakala).

Ka naiste 3000m tõotab tulla põnev. Jekaterina Patjukile (TÜ ASK) pakuvad konkurentsi maratoonarid Liina ja Lily Luik (mõlemad samuti TÜ ASK) ning ilmselt ka Liina Tšernov, kes lõpliku valiku - kas 800 või 3000m - teeb peale laupäevast 1500m jooksu starti. Kõik eelnimetatud peaksid olema võimelised jooksma alla 9.30.

Meeste 5000m käimisdistantsil tuleb starti meie käimise raudvara – Lauri Lelumees ning Margus Luik (mõlemad B. Junk Käimisklubi). Medalipretendendid on kindlasti ka Ainar Veskus (KJK Kalev-Sillamäe) ja noor 14-aastane käija Ruslan Sergatšov (JK Tempo).
Naiste 3000m käimises on peafavoriidiks 15-aastane KJK Kalev-Sillamäe käija Angela Mandel, kes oli samal distantsil võidukas juba ka eelmisel aastal. Pääsu esikolmikusse on eesmärgiks kindlasti seadnud ka Mandeli klubikaaslane Margarita Kozlova, Anastasija Skatško (JK Tempo) ning Anna Kukankova (KJK Atleetika).

Samal teemal

05.02.2015
Rasmus Mägi pani kokku ülipõneva unistuste vutitiimi, keskväljal Tartu vaim, väravas Margus Hunt
22.01.2015
ÕHTULEHE VIDEO | Vahetult enne võistlust jäneseks hakanud Rasmus Mägi: Täna olin pigem abimehe rollis
22.01.2015
Rasmus Mägi 800 meetri jooksu ei lõpetanud, Valler püstitas isikliku rekordi
22.01.2015
Maris Mägi jooksis 200 meetris kõigi aegade teise aja!