Joosep Toome (palliga) suutis kuulsa ukrainlase Kirilo Fessenko vastu oma eelised ära kasutada ja viskas xx punkti.Foto: Aldo Luud
18. veebruar 2015, 20:40

REPORTAAŽ JA GALERII | Saraatovi Avtodori mänguklass oli Tartu Rocki omast üle

Tartu Ülikool/Rocki korvpallimeeskond kaotas EuroChallenge'i sarjas Saraatovi Avtodorile 68:91, kõvades Ühisliiga mängudes karastunud vastase mänguklass jäi alates teisest veerandajast peale. Seega langes Rock K-vahegrupis 1 võidu ning 4 kaotuse peale ja veerandfinaali neil asja pole.

Rocki algkoosseis: Augustas Peciukevicius, Gert Dorbek, Tanel Kurbas, Janar Talts, Joospe Toome. Kui tartlastel tuli platsile neli oma riigi kodakondset ja üks välismaalane, siis Avtodoril vastupidi: venelast Aleksei Vzdõhhalkinit toetasid ameeriklased Courtney Fortson, Jeremy Chappell ja Travis Peterson ning ukrainlane Kirilo Fessenko.

Mäng algas Rockile hästi. Pikk Fessenko jäi korvi alla ning Toome avas kaugviskest skoori. Seejärel mängiti tagamehed Dorbek ja Peciukevicius järjest korvi alla vabaks - 9:4 kolmandal minutil. Külaliste peatreener Sergei Mokin pidi peagi vahetama  võimsa, kuid aeglase endise NBA mehe Fessenko liikuvama Artjom Klimenko vastu.

8. minutil tabas Toome oma teise kolmese seisuks 18:13, oli toonud juba 8 punkti ja võeti puhkama. Rocki edu võinuks suuremgi olla, paraku ei tabatud päris paljusid vabu viskeid - vähemalt esialgu polnud samasugust viskepidu nagu kuu aega varem Venemaal. Võõrustajad hoidsid kerget initsiatiivi tänu asjaolule, et vastased tegid esimese veerandiga 8 (!) pallikaotust, neist viimase realiseeris Kurbas efektseks pealtpanekuks. Väikesele vaheajale mindi seisul 23:18.

Teise veerandi algus kuulus aga Rocki mitme pallikaotuse toel külalistele ning väljakule naasnud Fessenko viis Avtodori ette 24:23. Kõva VTB Ühisliiga Külalised tegid viie minutiga 15:1 spurdi ja juhtisid väikese välgu Fortsoni kolmese järel juba 33:24, enne kui Rocki peatreener Gert Kullamäe nõupidamise kokku kutsus. Alles 6. minutil tuli Peciukeviciuse ja Toome koostööst Rocki selle veerandi esimene korv mängust. Patsiga mees Fortson jätkas rünnakul võimsalt ning tema 14 punkti ja 8 korvisöödu toel võitis Avtodor poolaja 44:34.

Toome oli toonud 12 punkti, kuid mitte ükski teine Rocki mees üle nelja: Tanel Sokk, Dorbek, Talts ja Kurbas 4, Kriisa ja Peciukevicius 3. Avtodoril lisaks Fortsonile Klimenko 12, Peterson 8, teised vähem.

Fortson alustas paraku teist poolaega sealt, kus esimesel lõpetas - kolmesega. Tartlaste vabadki kaugvisked ei tahtnud sel õhtul aga üldse tabada ning veerandaja keskpaigaks näitas tabloo juba 38:57. Pärast Avtodori kobavat esimest perioodi avaldus klassivahe paraku kõigis elementides - külalised olid veerand tunniga teinud 39:15 spurdi. Edasi jätkatakse tasavägiselt ja veerandaeg lõpeb Soku viimase sekundi ilusa kolmesega, kuid 54:68 tundub ikkagi olevat viimase vaatuse eel liiga suur vahe...

Viimase veerandi alguses tuli Sokult 57:70, vastane kaotas järgmisel rünnakul palli ning korra tekkis mängu tagasi saamise lootus. Ent Sergei Mokin äratas koheselt võetud time-out'iga hoolealused uuesti üles - poolteist minutit hiljem oli status quo taastatud (59:76). Avtodor hoidis edu lõpuni.

Rocki punktid: Toome, Kurbas 12, Talts, Peciukevicius 11, Sokk 10, Dorbek 4, Kriisa, Petrukonis 3, Eichfuss 2.

Avtodori liider Fortson jõudis lõpuks kolmikduublini: 30 punkti, 13 korvisöötu, 12 lauapalli! Lisaks Peterson 17, Fessenko 14, Klimenko 12 punkti.