Korvpall

CSKA lustis, aga mida saab plusspoolele kanda Kalev? 

Ville Arike, 20. veebruar 2015, 07:00
MÄNGU TULISEIM HETK: Miloš Teodosic (vasakul) on viskel olnud Rain Veidemani jõhkralt pikali lükanud, Gregor Arbet ruttab kaaslast kaitsma. Mati Hiis
Nagu lubas Euroopa ühe parema korvpalliklubi Moskva CSKA peatreener Dimitris Itoudis enne mängu, ei tulda Tallinna Kalev/Cramo vastu nalja tegema. Tondiraba halli kogunenud korvpallisõprade rõõmuks nii oligi ning kogu oma hiilguse avanud külalised võitsid 113:79.

Üht Euroliiga meeskonda võitsime mõne nädala eest 34 punktiga, teisele nüüd kaotasime sama suurelt. Kas ja mida saavad eestlased plusspoolele kanda?

Samal teemal

Varrak: tänan vastast, kes respekteeris meid

Oli see kompliment või tõsine hinnang, kuid Itoudis alustas pressikonverentsi lausega: "Õnnitlen meeskonda Ühisliiga play-off’i tasemel vastase võitmise puhul."

BC Kalev/Cramo peatreener Alar Varrak ei viibinud pressikonverentsi ruumis küll meeskonnaga lennukile kiirustanud Itoudisega samal ajal, aga justkui jätkas kreeklasest kolleegi mõtet: "Esmalt tahan tänada vastaseid. Nad respekteerisid meid täielikult, olid mänguks väga hästi valmis ja häälestunud, meie liikumised selgeks õppinud. Suur tänu, et nad ei tulnud siia niisama – nägime, mille kallal peame töötama. Me ei mänginud halvasti, kuid CSKA esitas partii, millele suudaks vastu seista ehk vaid mõni üksik Euroliiga meeskond."

Suurimategi vastu ei tunta enam aukartust

Varraku hinnangul väheneb Kalevi tasemevahe VTB Ühisliiga parematega, olgugi mikrosammude võrra, aastast aastasse. "Praegusel põhiviisikul pole enam kellegi vastu aukartust. Olukord on võrreldes mõne aasta tagusega muutunud tundmatuseni. Mäletan CSKA eelmist külaskäiku Tallinna (2009. aasta sügisel – toim), siis oli kõigil suu lahti. Koondise mõttes on hea meel, sest tagaliin, Veideman-Arbet, on Euroopa tipp. Ükskõik, kes vastu tuleb, ka Leedu vastu ei jää nad hätta."

Veideman ajas Teodosici närvi

Samasse, aukartuseta mängimise kategooriasse läheb ka kolmandal veerandajal toimunu, kui Miloš Teodosic läks Rain Veidemani peale tõsiselt närvi. Kuulus serblane lükkas kolmest sooritanud eestlase lihtsalt jõhkralt pikali! Pall läbis korvirõnga, ebasportlik viga takkapihta. See vabavise läks küll mööda, kuid kohe saadud uuel rünnakul nügis Teodosic Veidemani uuesti – seekord läks kirja tavaline viga. Kaks vabaviset, ja nüüd mõlemad sisse. Ehk meie mees tegi üksi 5-punkti-rünnaku.

"Olukord algas sellest, et tahtsin vabaks joosta, aga ta hoidis mind kinni. Tõmbasin end kätega lahti, ta sai seejuures hoobi vastu lõuga. Eks nii ta tuli lükkama," selgitas Veideman. Meestele mindi igaks juhuks vahele ja pahane serblane näitas kohtunikule, et teda löödi. Lõpuvile järel oli Teodosic rahunenud. "Ta vabandas, ütles sorry, et läks liiale," rääkis Veideman.

Kalev võitis veerandaja

Kalev suutis kolmanda veerandi võita 31:29. "Hea oli vaadata, et nemad mängisid tõsiselt ja meie mängisime tõsiselt, aga võitsime ühe veerandaja," lausus Varrak. "See ei kõla 30punktilise kaotuse järel kõige ilusamini, aga nad tegid tõeliselt hea mängu."

Itoudise hääles kõlasidki põhiliselt rahulolunoodid, aga ka tema märkis, et lasta ühel veerandajal endale 31 punkti visata on palju: "Rünnakust on kerge rääkida – pall liikus hästi, tagamängijate tegutsemine lõi palju häid viskevõimalusi. Aga märgiksin ka üldiselt head kaitsetööd. Panime neljandal veerandajal jälle kõik paika, kui lubasime vastasel siis visata ainult 9 punkti."

Gregor Arbet lisas: "Arvan, et päris vaadatav mäng oli. Nemad mängisid väga head korvpalli."

* * *

Täna alustab Kalev teekonda Astanasse, kus kohtub juba ülehomme kohaliku meeskonnaga, kes Eesti meistrist tabelis tagapool. Kaugele maale minnakse ainult võidumõtetega.

Uusim täiendus Oleksi Petšerov jääb endiselt koju, end ravima ja harjutama. "Pole mõtet teda pika sõiduga loksutada, sest kui läheb punkt-punkti mänguks, ei saaks ma teda niikuinii väljakule saata," selgitas Varrak.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee