Talisport

Marko Kilp pääses kodustel Skandinaavia karikavõistlustel finaali 

Toimetas Merili Luuk, 24. veebruar 2015 17:16
Marko KilpFoto: MARI LUUD
24 – 25. veebruarini Jõulumäel peetaval murdmaasuusatamise Skandinaavia karikavõistluste etapil sõideti täna klassikasprint, kus eestlaste parima koha sõitis välja Marko Kilp, olles finaalis kuues.

Kvalifikatsioonis oli Eesti meestest täna kiireim Siim Sellis, kes sõitis välja päeva 17. aja, kaotades ajasõidu kiireimale Timo Andre Bakkenile Norrast + 4,72. Veerandfinaalidesse edenesid ka 21. Marko Kilp (+5,94) ja 24. Kein Einaste (+6,12).

Samal teemal

Einaste ja Sellis kahjuks oma veerandifnaalidest edasi ei pääsenud ja nii jäi ainsa eestlasena võistlustulle Marko Kilp, kes jõudis välja finaali. Finaalis tuli Kilbil viie norraka kõrval leppida 6. kohaga. Etapivõit läks Emil Nyensile kaasmaalaste Timo Andre Bakkeni ja Even Northugi ees. Kein Einaste lõppkohaks jäi täna 23. ja Siim Sellisel 28.

Naiste kvalifikatsiooni näitas väga head minekut Triin Ojaste, kes sõitis välja päeva 2. aja, kaotades kiireimale Kathrine Rolsted Harsemile vaid 0,93 sekundiga. Teise eestlannana jõudis 30 parema hulka Piret Pormeister (28. + 10,54), kes edasisest võistlemisest kahjuks loobus.

Omas veerandfinaalis ületas Ojaste finišijoone neljandana ning nii jäi eestlanna lõppkohaks täna 16. Finaal oli Norra ja Rootsi siseasi, kus võitjaks tuli ka ajasõidus kiireimat aega näidanud Kathrine Rolsted Harsem rootslanna Jonna Sundlingi ja kaasmaalanna Kari Vikhagen Gjeitnesi ees.

Homme sõidetakse Jõulumäel vabatehnikasprindid.

Samal teemal

25.01.2015
ÕHTULEHE VIDEO | Northugide pesamuna: Võime loota, et Petter võidab täna kolmanda kulla!
25.01.2015
ÕHTULEHE VIDEO | Marko Kilp: Loodan, et täna on see päev, kus Aivar Rehemaa sõidab esikolmekümnesse