Janar Talts (palliga).Foto: ALDO LUUD
24. veebruar 2015, 20:30

Tartu Rock pani eurosarja lõpetuseks Hollandi klubi paika (2)

Tartu Ülikool/Rock teenis korvpalli Eurochallenge'i sarja K-vahegrupi viimases voorus nelja kaotuse kõrvale teise võidu, kui koduväljakul alistati 71:64 Hollandi klubi Den Boschi Shoeters. Seega saadi vahegrupis kolmas koht just Den Boschi ees, veerandfinaali pääsesid grupist Saraatovi Avtodor ja Frankfurdi Skyliners.

Rockil puudus täna põlvevaluga kimpus olev Timo Eichfuss, aga erinevalt tavalistest euromängudest viibis platsil rohkelt meeskonna noorim liige Saimon Sutt. Tasavägiselt kulgenud avapoolaja kaotas Rock 30:32, aga läks kolmanda veerandaja keskel tänu Janar Taltsi suurepärasele tegustsemisele 48:38 ette.

Eesti koondislane kulpis kaitses vastaste viskeid, noppis vahelt Den Boschi sööte ja lahendas kiirrünnakuid pealtpanekutega. Hästi sai hakkama ka 19aastane Sutt, kelle arvele kogunes lõpuks 9 punkti ja 6 lauapalli.

Sellega oligi külaliste vastupanu murtud ja tabavate kaugvisete toel paisutati edu aegamisi ligi 20 punkti peale. Minut enne lõppu jõudis Den Bosch aga 10:0 spurdi toel vaid 9 punkti kaugusele, kuid pinevaks asi enam ei läinud.

Lõpuks oli Rocki resultatiivseim Talts, kelle arvele kogunes 21 punkti, 8 lauapalli, 3 vaheltlõiget ja 2 blokeeritud viset.