Õhtuleht.ee, 25. veebruar 2015, 23:40
Arsenal - Monaco, Leverkusen - AtleticoFoto: GLYN KIRK
Jalgpalli Meistrite liigas peeti täna avamängud kahes viimases 1/8-finaalis, kui Londoni Arsenal võõrustas AS Monacot ja nädalavahetusel Ragnar Klavani koduklubi FC Augsburgiga 2:2 viigi teinud Leverkuseni Bayerile tuli külla mulluse Meistrite liiga finalist Madridi Atletico. Bayer suutis kodumängu 1:0 võita, kuid Arsenal sai Monacolt koguni 3:1 nahatäie.

23:40

Kohtumised on lõppenud, Leverkusen saab sõita kordusmängule Madridi napis 1:0 eduseisus, Monaco asub aga kodus kaitsma 3:1 edu.

23:40
WhoScored

Arsenal 1-3 Monaco FT: Shots(OT) 14(4) - 10(7), Possession 57% - 43%, Rating 6.72 - 7.12 http://t.co/94ZsMMEj5N #AFCvMON #UCL

23:38

Monaco lööb veel ühe! 3:1!

Vahetusmees Yannick Ferreira pääseb viimase kolme minuti jooksul teist korda Ospinaga silmitsi ning seekord lööb postipõrke abil ära!

23:38
WhoScored

Monaco: Have scored as many goals vs Arsenal (3) as they had in their last 5 Champions League matches combined #AFCvMON

23:38

23:35

Arsenal lööb ühe tagasi!

Kohtumise esimesel üleminutil saadab kena kauglöögi Monaco puuri Alex Oxlade-Chamberlain ning Arsenali seis läks kordusmängu silmas pidades märksa lõbusamaks.

23:35

23:35
WhoScored

Alex Oxlade-Chamberlain: Has scored his first goal for Arsenal since November 2014 (vs Anderlecht) with his first shot against Monaco #afc

23:25

Arsene Wengeri viimased käigud: väljakule Alex Oxlade-Chamberlain ja Tomas Rosicky, välja Francis Coquelin ja Santi Cazorla.

23:20

Atletico seis läheb veelgi kehvemaks, kui 77. minutil saab oma teise kollase ehk kokku punase kaardi Tiago.

23:20
WhoScored

Atlético Madrid: Have now received 4 red cards in their last 6 matches after receiving none in their previous 15

23:08

Arsenal ei suuda Walcott - Welbeck isikus palli isegi tühja väravasse saata...

23:07

Monaco kolmas on ülilähedal, kui Moutinho imeline kannasööt leiab - mõistagi vasturünnakul - Martiali, kuid Ospina seekord päästab Arsenali.

23:04

Leverkusen - Atletico 1:0

Kodumeeskond läheb 57. minutil juhtima, kui Hakan Calhanoglu realiseerib Karim Bellarabi hiilgava söödu.

23:04

23:04
WhoScored

Atlético Madrid: Have conceded the first goal in their last 511 minutes of Champions League action #B04Atleti

23:02

Giroud' kannatused saavad kesta napi tunnikese, Arsene Wenger võtab mehe pingile, Theo Walcott mängu.

23:02
OptaJoe

6 - Olivier Giroud's total of six shots tonight is the most he has ever recorded in a CL game. All six, though, were off target. Spurned.

23:00

Oi-oi-oi-oi-oi, Olivier Giroud! Prantslane jääb mõne meetri kaugusel väravast täiesti vabaks, kuid ometi oskab ta palli üle põiklati virutada.

22:59

0:2! Berbatov!

Monaco suurepärane vasturünnak päädib Dimitar Berbatovi külmaverelise lõpetamisega.

22:59

22:59
OptaJoe

2 - Monaco scored with the first two shots on target recorded in the game. Clinical.

22:58

Arsenalil on Olivier Giroud' isikus teise poolaja alguses kaks suurepärast võimalust, kuid realiseerida ei suuda ta neist kumbagi, ei jalaga, ei peaga.

22:35

Esimesed poolajad on lõppenud, Arsenal on 0:1 kaotusseisus AS Monaco vastu, Leverkusen ja Atletico pole seni väravaid löönud.

22:30

Atletico peab esimese poolaja lõpus tegema juba kaks sunnitud vahetust: esmalt saab vigastada Guilherme Siqueira ja pisut hiljem ka Saul Niguez.

22:26

Monaco läheb 1:0 juhtima!

Prantslaste vasturünnakul annab kaugelt tuld Geoffroy Kondogbia, pall saab rikošeti Per Mertesackerist ja vuhiseb David Ospina selja taha!

22:26
WhoScored

Geoffrey Kondogbia: Has scored with just his second shot on target in the Champions League this season #AFCvMON

22:26
OptaJoe

2 - Arsenal have kept only two clean sheets in their last eight CL knockout games at home. Susceptible.

22:26

22:23

Spahici purakas:

22:19

Alexis Sanchez pääseb löögile, kuid Tšiili staar saadab palli napilt üle värava.

22:15

Spahic annab kaugelt tuld, kuid põiklatt päästab Atletico. Leverkusen on seni mänginud väga sümpaatselt.

22:08
ChampionsLeague

60% possession so far for the hosts @bayer04fussball but not many clear chances. Who will break the deadlock? #UCL

22:01

Leverkuseni juhtvärav väga lähedal, kuid üks Atletico kaitsjatest toob väravajoonelt ära Emir Spahici pealelöögi!

21:59

Arsenalil on ka pingil kõvasti kvaliteeti:

21:56

Võimalus Atleticole, kuid Antoine Griezmann lööb vabal positsioonil olles palli peaga üle värava.

21:48

Arsenalil kohe päris hüva võimalus, kuid Danny Welbecki sihik jätab esiti pisut paremat soovida. Kuid oma füüsisega võib ta Monaco kaitsjatele täna veel kõvasti peavalu valmistada.

21:00

Monaco: Subasic, Elderson, Wallace, Abdennour, Touré, Fabinho, Moutinho, Kondogbia, Dirar, Martial, Berbatov. #UCL

21:00

Arsenal: Ospina, Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Gibbs, Coquelin, Cazorla, Sánchez, Özil, Welbeck, Giroud. #UCL

20:59

Algkoosseisud!

20:58

Statistikaagentuur WhoScored.com on võtnud võrrelda Arsenali ja Monaco tähtmängijaid Alexis Sanchezit ja Yannick Ferreira-Carrascot:

19:26

Kuidas meeskondadel selle aastanumbri sees läinud on?

(W- võit, D - viik, L- kaotus)

Arsenal:

Monaco:

Leverkusen:

Atletico:

19:16

Mida on tänaste mängude eel pajatada jalgpallikommentaator Toomas Varal?

18:45

Meenutagem ka põgusalt, mis juhtus eile õhtul: Manchester City kaotas kodus 1:2 FC Barcelonale ja Torino Juventus alistas kodus 2:1 Dortmundi Borussia.

18:16
Ott Järvala

Ott Järvela eelvaade tänastele kohtumistele, rõhuasetusega Arsenal - Monaco matšil:

Arsenal on Meistrite liigas 14 hooaega järjest 16 parema sekka jõudnud. Tiitlile oldi kõige lähemal 2006. aastal, kui mängiti finaalis FC Barcelonaga ja kaotati 1:2 (hõbemedali pälvis toona ka Arsenali kolmas väravavaht Mart Poom). 2009 jõuti poolfinaali, kus kaotati Manchester Unitedile. Neli hooaega järjest on aga Arsenali teekond peatunud 1/8-finaalis. Kas Monaco vastu suudetakse õnnetu seeria murda?

"Neljal eelmisel hooajal langesime kahel puhul välja kaotusega hilisemale tšempionile. Alati oleme kaotanud napilt. Kas võõrsil löödud väravate reegli või ühe väravaga, mis tõestab, et 1/8-finaalis on iga minut ülitähtis. Oleme vigadest õppinud ja suudame seda nüüd tõestada," rääkis Arsenali peatreener Arsene Wenger .

Prantslasele lisab enesekindlust ka soodne loos – 2011 oli Arsenal vastamisi FC Barcelonaga, seejärel AC Milaniga, kahel eelmisel hooajal Müncheni Bayerniga. Wengeri endine töökoht Monaco (Wenger oli seal peatreener 1987-1994 ja võitis 1988 Prantsusmaa meistritiitli) on nende kõrval märgatavalt vähem hirmutav. Eriti arvestades, et mõne aasta eest tohutu osturalli (Radamel Falcao, James Rodriguez) korraldanud vürstiriigi vutiklubi hoiab nüüd veidi tagasihoidlikumat joont.

"Minu jaoks on šansid 50:50. Arsenal mängib Meistrite liigas 17. hooaega järjest ja sõna "lihtne" on sel võistlusel keelatud. Kõik võidud tuleb teenida raske tööga. Edenemine või väljalangemine sõltub ühest väravast," rõhutas Wenger.

Kohtumised algavad 21.45. Arsenali – Monaco matši näitab TV6, Leverkuseni – Atletico duelli Viasat Sport Baltic.