Espoo Bluesi ründaja Siim Liivik.Foto: Jukka Rautio
Jäähoki
26. veebruar 2015, 20:52

Siim Liivik aitas Espoo Bluesil võimsas võidurütmis püsida (1)

Soome jäähoki kõrgliigas alistas Eesti hokimeeste Siim Liiviku ja Robert Rooba koduklubi Espoo Blues 54. vooru kohtumises võõrsil 5:3 (0:1, 1:1, 4:1) Tampere Ilvese.

Blues asus esimest korda juhtima 57. minutil, kui Otso Rantakari viskas 3:2 värava. Ilves võttis peagi väravavahi välja ja Stefano Giliati tegi 4:2 (söödupunkti sai kirja Liivik), ent Ilves vähendas kohe seisu 3:4-le. Viimase minuti hakul toimetas Blues litri taas valveta väravasse ja vormistas kohtumise lõppskoori.

Võiduga tõusis Blues liigatabelis viiendale kohale. Teisel kohal asetsev Rauma Lukko on kuus vooru enne põhiturniiri lõppu vaid kahe punkti kaugusel, ent seitsmendast tabelireast lahutab Bluesi samuti vaid kolm punkti.

Liivik teenis täna lisaks söödupunktile ka ühe 2minutilise eemaldamise. Eelmisel nädalal peapõrutuse saanud Rooba taasub traumast ja kaasa ei mänginud. Bluesi jaoks oli tegu 12. võiduga viimasest 13 mängust.