Kalev/Cramo kaotas hooaja esimeses omavahelises kohtumises Zeniidile võõrsil kümne punktiga. Kuidas läheb täna?Foto: MATI HIIS
28. veebruar 2015, 10:24

Mida suudab Elegarist ilma jäänud Kalev/Cramo St Peterburgi Zeniidi vastu?

Korvpalli Ühisliigas on Kalev/Cramot tabamas karm reaalsus. "Planeeritud" kaotus kodus Moskva CSKAlt, seejärel kurb allajäämine Astanas langetasid Kalev/Cramo kaheksandalt kohalt 10.-11. Lisaks Frank Elegari lahkumine, mis mängijakaotuste reas pole esimene. Sellises seisus kohtutakse täna kell 13.00 Audentese spordihoones St Peterburgi Zeniidiga.

Elegari asendajaks palgatud Keith Benson täna veel kaasa teha ei saa, samuti teeb platsil alles esimesi samme Oleksi Petšerov. Kui ta kümme minutit mänguaega saab, on tema nädal korda läinud. Pole ka Armands Škelet, mõned mehed pole hetkel parimas vormis.

Kuid nagu Zeniidi pealik Vassili Karasjov eile hilisõhtul Park Inn hotellis Basket.ee-le ütles, ei tea iial, kuidas mõne liidermängija lahkumine meeskonnale võib mõjuda. "Võib minna hoopis paremaks, võib ka minna sootuks halvemaks. Meie keskendume tõsiseks mänguks, kuid loomulikult olen teadlik Kalevi raskustest,“ nentis üsna muhedas meeleolus kuuekordne tiitlivõistluste medalimees Karasjov

Kolm mängu järjest Himkiga

St. Peterburi Zeniit on VTB Ühisliiga uustulnuk, selle hooaja komeet, kes hoiab VTB Ühisliigas kõrget neljandat kohta 13 võidu ja viie kaotusega. Seljataga on sellised hiiud nagu Krasnodari Kuban ja Kaasani Uniks. Zeniit on võitnud kaheksa kohtumist järjest.

Tallinnast sõidavad Zeniidi mehed koju. On üsna pentsik, et järgmised kolm mängu tuleb neil pidada võimsa Himkiga: 3. ja 11. märtsil selgitavad need kaks Eurocupi poolfinalisti kuna 8. märtsil kohtutakse omavahel ühisliigas. Himki muuseas mängib täna ehk laupäeval Vantaal Loimaa Bisonsiga.

"Oleme rehkendanud, et kui hästi läheb, on meil võimalik püüda isegi põhiturniiri kolmandat kohta. Mida kõrgemal lõpetame, seda reaalsem on püüda unistuste poolfinaalikohta,“ tähendas Karasjov. Mis omakorda tähendab maakeeli seda, et Piiteri tiimil pole kavatsust homme viisakusi vahetada ja meie omadele punkti kinkida. Jõuluaeg on läbi. Pole välistatud, et ka ühisliiga play-offi veerandfinaalis tuleb neil kohtuda Himkiga.

Zeniidi pink on pikk. Lisaks, nagu selgub, on nad Cramost statistiliselt paremad igas elemendis. Kõige drastilisem on vahe vabavisetes (78 vs 68,6 %), kahepunktivisetes (52,5 vs 46,8 %) ning visatud punktides (84,6 vs 75,7).

Zeniidi mängijate näitajad:
Walter Hodge (29-183) 18,4p+2,2lp+7,2rs (vv 92 %)
Dejan Borovnjak (28-209) 11,3+6,1+1,5 (2p 60 %)
Kyle Landry (28-207) 11,2+7,3+1,1
Dmitri Kulagin (22-197) 10,1+4,3+4,7
Cameron Jones (25-193) 9,2+3+2,2
Pavel Spiridonov (24-207) 8,8+4,2lp
DJ Stephens (24-198) 8,3+6,2+1,2 (2p 61 %)
Andrei Koštsejev (28-203) 8,3+3,8 lp (2p 60 %, 3p 56 %)
Jevgeni Valiev (24-205) 8,3+4,7lp (2p 57 %)
Artjom Vihrov (22-196) 7,2+2+2,9

¤ Kõik need mängijad saavad tegutseda vähemalt 19 minutit (Koštšejev) kuni 31 (Kulagin) ja Hodge (33). Sinises algviisik.

Lisaks sellele nimekirjale on viimastes mängudes saanud võimalust ja end tõestanud tagameea Artjom Komolov (21-193) ja tsenter Andrei Desjatnikov (20-217). Ja veel saavad episoodilist rolli Dmitri Gordejev (25-198) ja Aleksei Babuškin (20-197). Sel klubil on metsikult materjali.

Sirvides samas natuke Ühisliiga statistikas, ilmneb, et allesjäänud Kalev/Cramo mängijatest reastub +/- esikolmik (per mäng) sedasi: 1.) Kristjan Kitsing -2,4, 2.) Mindaugas Kupšas -3,1, 3.) Rain Veideman -3,6. Võrdluseks: Walter Hodge’il on see number +9,2.