Tallinna Levadia ja Tallinna Infonet tegid jalgpalliliiga avavoorus 0:0 viigi.Foto: MATI HIIS
Õhtuleht.ee 6. märts 2015 22:06
Eesti jalgpalli meistriliiga uus hooaeg sai alguse täna õhtul, kui Sportland Arenal madistasid valitsev meister Tallinna FC Levadia ning mulluse hooaja viienda kohaga lõpetanud FC Infonet. Lörtsisajus toimunud kohtumises kuigi palju väravavõimalusi luua ei suudetud ja kohtumine lõppeski 0:0 viigiga.

"Ei suutnud piisavalt palju momente tekitada ja neile peavalu valmistada. Ei suutnud Infoneti kaitselukku lahti murda," tõdes Levadia peatreener Marko Kristal pärast kohtumist ETV jalgpallistuudios ja lisas: "Järgmistest mängudes tuleb kindlasti mängutempot tõsta, täna olime ilmselgelt liiga aeglased. Rohkem on vaja momente luua!"

"Oleme rahul, positiivne resultaat ja hea tulemus," oli Infoneti peatreener Aleksandr Puštov võrreldes Kristaliga märksa positiivsem. "Teisel poolajal küll Levadia domineeris, kuid töötasime kaitses hästi, peame rahule jääma."

Enne mängu

Infoneti näol on Levadia jaoks tegemist üpris ebamugava vastasega - nii jäi mullu meistriliigas omavaheliste mängude võitude seis viiki kaks-kaks, seejuures kaks viimast kohtumist võitis Infonet 3:2 ja 2:0. 12. veebruaril peetud hooajaeelses halliturniiri kohtumises alistas Infonet Levadia koguni 3:0.

Kahe hooaja vahel on mõlema meeskonna koosseis omajagu muutunud, kuid kardetavasti on seis keerulisem Infonetil, kes müüs oma esiründaja Manucho Alžeeria meistriliigasse, samuti on karjääri lõppenuks kuulutanud keskväljastaar Konstantin Nahk. Küll on aga meeskonnaga liitunud Eesti koondislane Aleksandr Dmitrijev (just Levadiast!), samuti sellised mehed nagu Nikolai Mašitšev (poolkaitsja, Sillamäe Kalevist), Aleksandr Volodin (kaitsja, Sillamäe Kalevist), Mihhail Lavrentjev (väravavaht, Sillamäe Kalevist) ja Jüri Jevdokimov (ründaja, Nõmme Kaljust).

Levadia on lisaks Dmitrijevile teiste seas ilma jäänud Igor Subbotinist (ründaja, Mlada Boleslavi), Maksim Podholjuzinist (kaitsja, võistluskeeld), Artjom Artjuninist (kaitsja, Brasovisse) ja Roman Smiškost (väravavaht, Narva Transi); meeskonnaga on aga liitunud näiteks Siim Luts (poolkaitsja, Norrköpingust), Taavi Rähn (keskkaitsja, FC Florast) ja Kaimar Saag (ründaja, Assyriskast).