Kergejõustik

ÕHTULEHT PRAHAS | Grete Udras: Tuleb vait olla ja edasi rühkida! (2)

Merili Luuk, Praha, 6. märts 2015 19:30
Grete UdrasFoto: ARNO SAAR
 Prahas toimuvatel Euroopa kergejõustiku sisemeistrivõistlustel kõrgushüppes 1.82ga 18. koha saanud Grete Udras ei pista pead liiva alla, vaid tõdeb, et peab korralikult oma tehnikat parendama.

"Minu tehnika on hetkel ju olematu ja vorm ebastabiilne. Kui ongi see päev, kui tehnikale pihta saan, on reaalne hüpata isiklik rekord ka. Ma ei kahetse, et ma siin olin, sest ise tean, mida ma olen läbi pidanud tegema," rääkis ta Õhtulehele.

Udras ületas kvalifikatsioonis kõrguse 1.82, millest sai jagu teisel katsel. Algkõrguse 1.77 ületas ta samuti teisel katsel, ent kõrgus 1.87 ei alistunud.

"Viimasel katsel tegin lollusi: keha ja puus oli üle, aga käega ripsasin ära. Mis siin ikka nutta, tuleb tööd edasi teha. Vait olla ja edasi rühkida!

Kuna treener Mikk-Mihkel Arro teda kohapeal aidata ei saanud, nõustas teda koondise juht, endine kõrgushüppaja Marko Aleksejev.

"Ikka tundsin elukaaslasest puudust, sest Marko andis mulle nõu nüüd uute asjade koha peat, mida ma võib-olla ei teadnudki, et peaks parandama. Mul on tänu pidevale treenerivahetusele pea juba tehnika koha pealt segi ja keha ei saa ka aru, mida talt nõutakse. Usun enda ja oma elukaaslase koostöössse väga ning loodan, et saan nüüd pikemalt tehnikat arendada!"

Samal teemal

08.05.2015
Grete Udras võib tänavuse suvehooaja vahele jätta
08.03.2015
ÕHTULEHE VIDEO | Marko Aleksejevi kokkuvõte Praha EMist: kas Marek Niidu ajavaheprobleemi võinuks ennetada? Mis juhtus Kätlin Piirimäega? Kes üllatas?
08.03.2015
ÕHTULEHT PRAHAS | Meeste seitsmevõistluses püstitati maailma hooaja tippmark
07.03.2015
Merili Luuk | Spordiajakirjaniku komandeeringu argipäev sportlastele alla ei jää!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee