Eesti jalgpalliliiga alustas, aga väravad jätsid kohale tulemata

Ott Järvela, 7. märts 2015 07:00
PARIM MOMENT: Levadia – Infonet kohtumise vast parim väravavõimalus avanes Levadia egiptlasest poolkaitsjal Omar Elhussieny’l, ent Infoneti väravaht Mihhail Lavrentjev tõrjus. Foto: Mati Hiis
2015. aasta Eesti jalgpalli meistrivõistluste esimeses kohtumises tegid FC Levadia ja FC Infonet lörtsisajus 0:0 viigi. Tulemus peegeldas mängus toimunut päris täpselt – mõlemad meeskonnad paistsid silma pigem kaitse- kui ründetegevusega.

"Ei suutnud piisavalt palju momente tekitada ja neile peavalu valmistada. Ei suutnud Infoneti kaitselukku lahti murda," tõdes Levadia peatreener Marko Kristal pärast kohtumist ETV jalgpallistuudios ning lisas: "Järgmistest mängudes tuleb kindlasti mängutempot tõsta, täna olime ilmselgelt liiga aeglased. Rohkem on vaja momente luua!"

Levadia uutest täiendustest kuulusid algkoosseisu väravavaht Aleksei Širokov, kaitsjad Artjom Rahmanov, Ivan Pecha, Juuso Laitinen, poolkaitsjad Maksim Lipin ja Siim Luts ning ründaja Kaimar Saag. Seega moodustasid kaks kolmandikku algkoosseisust mängijad, kes mullu Levadiasse ei kuulunud.

Nagu säärasel puhul sageli, oli koostöö ja rütmi leidmisega raskusi. Samas tuleb kiita ka tarmukalt tegutsenud Infonetti, kes viitas eilse esitusega, et suudab alanud hooajal medaliheitlusesse sõna sekka öelda.

"Oleme rahul, positiivne resultaat ja hea tulemus," oli Infoneti peatreener Aleksandr Puštov võrreldes Kristaliga märksa positiivsem. "Teisel poolajal küll Levadia domineeris, kuid töötasime kaitses hästi, peame rahule jääma."

Meistrivõistluse avavooru ülejäänud neli kohtumist peetakse täna, kui kell 14 võõrustab Nõmme Kalju Tartu Tammekat ja Sillamäe Kalev Paide Linnameeskonda ning 16.30 Tallinna Flora Viljandi Tulevikku ja Narva Trans Pärnu Linnameeskonda.