Spordiblogi

Merili Luuk | Praha EM - tšehhide rõõmupidu 

Merili Luuk, Praha, 8. märts 2015 14:59
Praha sise-EMi maskotiks on muttFoto: Merili Luuk
Prahas toimuval kergejõustiku sise-EMil on enne viimast võistluspäeva medali kaela saanud 20 riigi sportlased. Kuigi tihti juhtub korraldajamaa ebaõnnestuma, on tšehhide saak hetkel korralik: kuld, hõbe ja kaks pronksmedalit. 

Tšehhid teavad, kuidas suurvõistlust publikule lähemale tuua. Kuigi telepildist ei pruugi nii aru saada, siis 18 000 inimest mahutava O2 Arena ülemised tribüünid on tihedalt rahvast täis. Koondisele mõeldud tribüün jääb paraku ekraanidelt paremini silma ning nii tundubki, et rahvast on poole vähem. Ometi leiab tribüünidelt kooligruppe, mõnusat pühapäeva pärastlõunat veetvaid peresid kui reaalselt suuri fänniklubisid. 

Maslak teeniski lõpuks kuldmedali, seda suisa 92 sajandikulise eduga belglase Dylan Borleed ees ning eufooria oli katkematu. Samas oli rõõm suur ka teiste medalite üle, kui kuulitõukaja Ladislav Prašil teenis 20,66-ga pronksmedali, kaugushüppaja Radek Juška võimsa rahvusrekordi 8.10-ga hõbemedali ning viievõistleja Eliška Klucinova rahvusrekordi 4687-ga pronksmedali. 

Suur pettumuskahin valdas tšehhe aga eile 800 meetri jooksu järel, kui suurfavoriit Zuzana Hejnova ei pääsenud eeljooksust edasi. Hejnova tunnistas, et põles kodupubliku ees suurest tahtmisest läbi, kuid jagas hiljem rahulikult ostukeskuses autogramme. Tšehhi atleedid teavad, et 10 miljoni elanikuga riigis vaadatakse nende poole alt üles ning probleemidest hoolimata teevad head nägu. Ning rahvas armastab neid tingimusteta. 

Seda tõdes ka endine kümnevõistleja Tomaš Dvorak, kes on Tšehhi koondise treener. "Juba ainuüksi publiku pärast tahaks praegu siin staadionil joosta. Aga pean leppima treenerile osaks saava aplausiga," naeris ta.

Rahvast meelitatakse staadionile ka reklaamiga: kui linnapildis kohtab siin-seal EMi jaoks püstitatud telke, siis O2 Arena kõrval asuvas ostukeskuses on võimalik proovida kõrgushüpet, sprintida, teha näomaalinguid, maadelda EMi ametliku maskoti mutiga, kohtuda Tšehhi koondise sportlastega ning võita tasuta pileteid. Ühesõnaga - neli päeva elab Praha kergejõustikuvaimus. 

Ehk suudame meiegi Kadrioru staadioni juulikuus U23-EMi ajal eufooriast pöörlema panna? 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee