Kristjan KangurFoto: LaPresse/Daniele Montigiani
8. märts 2015, 22:18

Kangurile Itaalias võit, Venele Leedus kaotus

Võõrsil mängivatest korvpallikoondislastest sai täna võidurõõmu tunda Varese ääremängija Kristjan Kangur, Siim-Sander Vene ja Kaunase Žalgiris pidid aga tunnistama oma suure rivaali Vilniuse Lietuvos Rytase paremust.

Viis viimast kohtumist kaotanud Varese võõrustas Rooma Virtust ja sai viimaks taas võidu tabelisse: lisaajale läinud kohtumises olid Kanguri koduklubi võidunumbrid lõpuks 78:73. Meie mees sai mänguaega 31 minutit, mille jooksul viskas 7 punkti (kolmesed 1/2, kahesed 2/4), hankis 7 lauapalli, jagas 3 resultatiivset söötu ja tegi 2 vaheltlõiget.

7 võitu ja 14 kaotust kogunud Varese paikneb 16 meeskonna konkurentsis 14. kohal.

Leedu liigas sõitis Kaunase Žalgiris külla Vilniuse Lietuvos Rytasele, keda hiljuti karikafinaalis 82:76 võideti. Seekord tegi aga Rytas asjad selgeks juba esimese poolajaga, mille järel juhiti 27(!) punktiga, lõpuks olid nende võidunumbrid 93:66.

Vene sai mänguaega pea 22 minutut, mille jooksul viskas 13 punkti (kolmesed 3/4, kahesed 2/6), hankis 3 lauapalli, jagas 1 resultatiivse söödu ja tegi 1 vaheltlõike.

Tänase kaotuse järel langes Žalgiris (24 võitu, 4 kaotust) teisele kohale, juhib Klaipeda Neptunas (25-4). Lietuvos Rytas (23-4) on kolmas.