Sinises on Gregor Arbet.Foto: TAIRO LUTTER
15. märts 2015, 18:42

Kalev/Cramo alistas 60:34 võidetud esimese poolaja toel Nymburki

Korvpalli VTB Ühisliigas kohtus Eesti meisterklubi BC Kalev/Cramo võõrsil Nymburkiga, juhtis poolajaks uskumatutena näivate numbritega 60:34, võitis 92:73 ja jätkab võitlust play-off'i koha eest.

Neljas veerandaeg:

Tšehhid tegid alustuseks küll kurjakuulutava 10:0 spurdi - meenus sügisene Tallinnas peetud mäng Samaara Krasnõje Krõljaga -, kuid seisul 81:63 tabas Scott Machado rünnakuaja viimasel sekundil hullu kolmese ning see peatas Kalevi languse ja Nymburki hoo.

Kalevi punktid: Gregor Arbet 24, Scott Machado 15 (lisaks 12 rs), Keith Benson 13, Rain Veideman 12, Oleksi Petšerov 10, EJ Singler 6, Martin Dorbek, Mindaugas Kupšas 5, Erik Keedus 2.

Nymburki paremad: Garret Stütz 14 p, Petr Benda, Tomaš Pomikalek 12, Martin Križ 10.

Kalevil on nüüd 10 võitu nagu ka Riia VEFil, Saraatovi Avtodoril ja Astanal, see nelik asub kohtadel 7.-10. Ent VEFil ja Avtodoril on 12, Kalevil ja Astanal 14 kaotust ehk kahel esimesel jääb pidada veel 8, kahel viimati nimetatul 6 mängu.

Kolmas veerandaeg:

Korve visatakse juba vähem, kuid Kalev suurendab edumaad ikkagi kolme punkti võrra ja see on kõige tähtsam. 29-punktiline edumaa enne viimast vaatust peab küll tähendama võitu.

Esimene poolaeg:

Kalev andis kohe esimese minutiga tõsistest kavatsustest märku, asudes juhtima 4:0. Ehkki korra jäädi taha 6:8, vastati sellele 17:4 spurdiga ning veerandaja lõpuks näitas tabloo 23:14.

Teine veerandaeg möödus sootuks tõelise tšehhide korvile avaldatud turmtule tähe all ja lõppes Eesti klubi 37:20 paremusega! See tähendas terve Ühisliiga ajaloo ühe veerandaja skoori 2. koha jagamist! Sama palju on suutnud veel Moskva CSKA, ühe punkti enam aga Vilniuse Lietuvos rytas.

Suureks vaheajaks on kalevlaste 22 kahepunktviskest tabanud 16 ja 12 kolmesest 8, antud 18 korvisöötu (Scott Machado 8), pallikaotusi on tehtud 4.

Gregor Arbeti arvel on juba 19 punkti (visked 9/7, sh kolmesed 6/5), Keith Bensonil 11, Rain Veidemanil 10 punkti. Nymburkile on Petr Benda toonud 12 silma.

Enne mängu

Ühisliigas korraliku hooaja teinud Kalev/Cramo hoiab seitse mängu enne põhihooaja lõppu tabelis 11. kohta. 16 meeskonna konkurentsis pääsevad play-offi kaheksa paremat ning Alar Varraku hoolealused on sellest ühe võidu kaugusel (Kalev on alistanud üheksa vastast, allajäänud 14 võistkonnale). Kaheksandat positsiooni hoiab hetkel Saraatovi Avtodor, kel on kümme võitu ja 12 kaotust.

Tänane kohtumine Nymburki vastu toimub nende kodus Tšehhis. Kui Kalev soovib play-off püüdlusi elus hoida, siis tuleb selleks tšehhe võita. Vähemalt paberi peal tundub see ka tõenäoline, sest Nymburk on tabelis Kalevist kahe positsiooni kaugusel (seitse võitu ja 16 kaotust), samuti kaotati hooaja esimene omavaheline mäng novembri lõpus Eesti meeskonnale 70:77.