Eidur Gudjohnsen naaseb Islandi koondisesse?Foto: OLI SCARFF
Toimetas Kaspar Koort 16. märts 2015 20:50
Islandi jalgpallilegend Eidur Gudjohnsen on tegemas ootamatut tagasitulekut oma riigi koondisesse - nimelt on mees suure tõenäosusega nende nimede seas, kes kutsutakse saareriigi esindusmeeskonda kohtumisteks Kasahstani ja Eestiga, vahendab Soccernet.ee.

Islandi uudistesaidi visir.is andmetel on Islandi jalgpalliliit Gudjohnsenile juba Kasahstani viisa taotlenud ning 36-aastane ründav poolkaitsja võib tõepoolest taas koondise särgi selga tõmmata, et oma riik 2016. aasta EM-ile aidata.

Sealjuures arvas islandlasest legend veel 2013. aasta novembris pärast MM-i kvalifikatsiooniturniiri play-offkaotust Horvaatiale, et tema mängud Islandi koondise eest on mängitud.

Kuigi visir.is-i artiklis mainiti vaid Gudjohnseni osalemist 28. märtsil toimuvas valikmängus Kasahstaniga, siis on tõenäoline, et mees kuulub koondisesse ka 31. märtsil toimuvaks Eesti-Island kohtumiseks Tallinnas. Sealjuures tegi Gudjohnsen oma koondisedebüüdi just Tallinnas - aastal 1996 toimunud maavõistlusmängul vahetas Eidur välja oma isa Arnori.

Hetkel pallib Gudjohnsen Inglismaa esiliigas Bolton Wanderersi eest ning on seal 20 mänguga kirja saanud neli väravat.