Michael JordanFoto: BETH A. KEISER
Toimetas Kaspar Koort 18. märts 2015 20:21
1995.a 18. märtsil tehti korvpalliajaloo ilmselt kõige tuntum avaldus, mis koonses seejuures vaid kahest sõnas. "I'm back" ehk "Ma olen tagasi," teatas poolteist aastat varem korvpalliketsid varna riputanud legendaarne Michael Jordan.

Juba järgmisel päeval tegi sel hetkel 32-aastane Jordan (muuseas särginumbriga 45) Chicago Bullsi eest taasdebüüdi, kui viskas Indiana Pacersi vastu 19 punkti. Neljandas mängus pärast tagasitulekut tabas ta võiduviske Atlanta Hawksi vastu ning sellele järgnenud kohtumises kostitas Jordan New York Knicksi 55 punktiga.

Kuigi Jordan oli naasmise järel oma parimate päevade tasemel, piirdus Bulls 1995.a Idakonverentsi poolfinaaliga. Ent kolmel järgmisel aastal tüüris Jordan Bullsi taas NBA tšempioniks, kasvatades nii oma meistrisõrmuset üldarvu kuue peale. Seejärel teatas ta taas oma karjääri lõppemisest, kuid 2001.a oli mees väljakul tagasi, sedapuhku küll märksa nõrgema meeskonna ehk Washington Wizardsi särgis. Lõplikult lahkus Jordan suurest korvpallist 2003.a kevadel.