Kristo Saage võib täna endale lubada laia naeratust.Foto: ALDO LUUD
19. märts 2015, 20:37

Kalevi kaotus avas Tartu Rockile rohelise tee põhiturniiri esikohale

NAD TEGID SEDA JÄLLE! Valga alistas Kalev/Cramo (6)

Valga Maks ja Moorits on sel hooajal meeskond, keda BC Kalev/Cramo pole suutnud võita ning kui play-off'is omavahel kokku ei minda, siis jääbki alistamatuks. Täna jäid valgalased kodusaalis peale 92:88.

Valga juhtis viimase minuti alguseks juba 90:80, kuid kalevlaste kolm kiiret korvi tõid intriigi tagasi - 90:88. Seitse sekundit enne lõppu tabas Reinis Strupovics aga võidukad vabavisked. Strupovics viskas 20, Jurijs Aleksejevs 21 ja Kristo Saage 15, kaotajatest Oleksi Petšerov 26 ning Rain Veideman ja Scott Machado 16 punkti.

Detsembrikuus oli Valga võitnud võõrsil peetud kohtumise tänu viimase veerandaja 30:9 edule 83:77. Piirilinna meeskonnna tänane võit tähendas, et teisel Lõuna-Eesti meeskonnal Tartu Ülikool/Rockil avanes põhiturniiri esikohale roheline tuli - tuleb vaid võita järelejäänud mängud. Tõsi, üks neist on... Valgaga, ülejäänud võõrsil Tarva ja Pärnuga.

Turniiritabel: Kalev/Cramo 24 võitu (pidada 2 mängu, täpsemalt topeltarvestuse kohtumine TLÜ/Kaleviga), Rock 23 (4), Rapla Tyco 20 (3), Tarvas 17 (4), Valga 14 (6), Pärnu 12 (4), TTÜ 8 (6), TLÜ/Kalev 6 (5), Audentes/noortekoondis 2 (2).