Jalgpall

Mihkel Aksalu koduklubi korraldas euroedu nimel Hispaanias treeninglaagri 

Ott Järvela, 20. märts 2015 07:00
Eesti jalgpallikoondise väravavaht Mihkel Aksalu esindab Soome klubi Seinäjoki JK kolmandat hooaega järjest. Foto: SJK
Soome jalgpalli kõrgliigas eelmisel hooajal hõbemedali võitnud ja Euroopa liiga esimesse eelringi kvalifitseerunud väravavaht Mihkel Aksalu koduklubi Seinäjoki JK viibib hetkel treeninglaagris Hispaanias.

Soojamaalaagri põhjuseks on toosama eurosari, kus SJK kunagi varem mänginud pole. "Meeskonnad, kel rahalised võimalused olemas, näiteks valitsev Soome meister Helsingi Jalgpalliklubi (HJK), käivad igal aastal välislaagris. Meil pole varem selleks põhjust olnud. Nüüd on.

Samal teemal

Eesmärgiks on meeskonna ja klubi organisatoorse poole euromängudeks ettevalmistamine. Saame võistlusreisi kogemuse, mis aitab tagada, et õigel hetkel asjad õigesti jookseksid. Lisaks peame kaks tugevat mängu välismaiste meeskondadega, kellest midagi ei tea. Treeningtingimused on samuti suurepärased," selgitas Aksalu põhjuseid, miks SJK hetkel Hispaanias viibib.

Sergei Pareikoga koondise esiväravavahi-staatuse nimel võitlev Aksalu, kes valiti mullu klubi parimaks mängijaks, alustab SJK-s kolmandat hooaega (eelmised kaks aastat talle seltsi pakkunud Gert Kams otsustas talvel FC Florasse naasta). Kui pärast hõbemedali võitmist oleks loogiline eesmärk meistritiitli ründamine, siis Soomes asjad nii lihtsalt ei käi – kuus aastat järjest meistriks tulnud HJK troonilt lükkamine on mammutlik ülesanne.

"Eks me üritame võita kõik, mis võimalik. Meeskond on mullusega võrreldes veidi tugevam – keskväljale lisandusid kaks meest (Itaaliast Soome naasnud Mehmet Hetemaj ja FC Honka kapten Jussi Vasara), ründesse FC Lahtis mänginud Kameruni ründaja Ariel Ngueukam ja viimati Glasgow Celticut esindanud Bosnia mees Bahrudin Atajic. Meie täiendused on Soome mõttes tõhusad ja meie meeskond minu hinnangul mullusest tugevam.

Aga HJK võimalused on ajaloolistel põhjustel teiste Soome klubide omadest tõesti suuremad. Eks nendega üritatakse rinda pista, aga teatud asjad jäävad jalgpallis raha taha kinni. Mullu tegi HJK vägeva eurohooaja (Euroopa liigas jõuti alagrupiturniirile – toim) ja sellevõrra on neil suuremad võimalused paremaid jalgpallureid palgata. Ning ega HJK end tagasi hoidnud ole – täiendusi on tehtud tugevasti (näiteks liitus HJK-ga sügishooaja Hispaania kõrgliigaklubis Cordoba mänginud Jaapani koondise poolkaitsja Mike Havenaar – toim)," vaagis Aksalu.

Soome kõrgliiga 1. voor mängitakse 12. aprillil. Ettevalmistus on Aksalu hinnangul sujunud õigetes rööbastes. "Klubis on kolm väravavahti ja väravavahtide treener. Anname hagu niipalju kui suudame. Professionaalne värk."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee