Eesti jalgpallikoondise kapten ja FC Augsburgi keskkaitsja Ragnar Klavan.Foto: CHRISTOF STACHE
21. märts 2015, 18:25

Klavan ja Augsburg kaotasid ka tabeli lõpuosas virelevale Freiburgile (2)

Saksamaa jalgpalli kõrgliigas kohtus Eesti koondise kapteni Ragnar Klavani koduklubi Augsburg täna võõral väljakul tabelis alles eelviimasel kohal asetseva Freiburgiga. Eurosarjalootusi silmas pidades rahuldanuks Augsburgi vaid võit - paraku tuli vastu võtta 0:2 kaotus.

Kuigi Augsburg valdas rohkem palli (55% vs 45%) ja tegi ka rohkem pealelööke (17 vs 15), lõi väravaid vaid kodumeeskond: 71. minutil oli täpne Jonathan Schmid ja 13 minutit hiljem Vladimir Darida.

Augsburgi tänane kaotus tähendab seda, et viimasest seistmest mängust on suudetud võtta vaid üks võit. Sellest hoolimata pole Klavan&co tabeliseis kõige hullem: 38 punktiga ollakse kuuendal kohal ning kolmas koht ehk Mönchengladbachi Borussia jääb kuue punkti kaugusele.

Enne mängu

Nädala eest mängitud 25. voorus kaotas Augsburg kodus 0:2 Mainzile. Eelmisest kuuest voorust on Klavani meeskond teeninud vaid viis punkti ning kuigi tabelis ollakse jätkuvalt kuuendad, mis tagaks hooaja lõppedes koha Euroopa liigas, vajatakse positsiooni kindlustamiseks hädasti punktilisa.

Freiburg on viimasest neljast mängust kolm kaotanud, aga suutnud kevadringis koduväljakul enamvähem korralikult mängida - viiest mängust on teenitud seitse punkti. Freiburg - Augsburg matš algab Eesti aja järgi 16.30.

Bundesliga 25. vooru avamängus alistas Berliini Hertha eile õhtul võõrsil 1:0 Hamburgi. Tänase päeva tähtsaimad mängud on Hannover - Dortmundi Borussia (16.30) ja Schalke 04 - Leverkuseni Bayer (19.30). Liider Müncheni Bayern kohtub pühapäeval Mönchengladbachi Borussiaga.