Talisport

USKUMATU! Suusahüpete MK-sarja kaks paremat kogusid võrdselt punkte 

Toimetas Ott Järvela, 22. märts 2015 13:53
Severin Freund - suusahüpete MK-sarja 2014-15 üldvõitja.Foto: Darko Bandic
Tänane võistlus Planica lennumäel (K-200) lõpetas suusahüpete MK-sarja läbi aegade tasavägiseima hooaja, kus kaks paremat sportlast – sakslane Severin Freund ja sloveen Peter Prevc – kogusid 32 osavõistluse jooksul võrdselt 1729 punkti.

Üldvõitja selgus Eurovisioonist tuttaval meetodil – esikoha sai rohkem etapivõite kogunud Freund, kes võitis hooaja jooksul üheksa etappi Prevci kolme vastu. Tänasele võistlusele läksid mehed vastu olukorras, kus Freund edestas rivaali 44 punktiga. Erakordsel moel sai Prevc 2. (80 punkti) ja Freund 7. koha (36 punkti), mis tähendas võrdset üldskoori.

Samal teemal

236,5 ja 233,5 meetrit hüpanud 22aastane Prevci jäi etapivõidust, mis andnuks talle ka MK-sarja üldvõidu, lahutama 2,8 punkti, mis võrdub lennumäel vaid 2,5 meetriga. Avavooru järel juhtinud Prevcilt võttis (MK-sarja üld)võidu koondisekaaslane Jurij Tepes, kes tegi teises voorus päeva ülekaalukalt pikima, 244 m pikkuse hüppe, millega tõusis neljandalt kohalt esimeseks.

26aastase Freundi turvapadi polnud samuti kuigi paks. 8. koha saanud 42aastast Jaapani vanameistrit Noriaki Kasaid edestas sakslane 4,4 punktiga (3,66 meetrit). "MK-sari on suurim tiitel, mis suusahüppajal on võimalik võita. Mu tänavune eesmärk polnud juba praegu selle võiduni jõuda," sõnas üliõnnelik Freund.

Saksamaa suusahüppajad on MK-sarja varem võitnud kolm korda – Jens Weissflog 1984. ning Martin Schmidt 1999. ja 2000. aastal. Freund võitis tänavusel Faluni MMil kaks kuldmedalit (normaalmägi ja segavõistkonnavõistlus) ning kuulus mullusel Sotši olümpial kulla võitnud Saksamaa meeskonda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee