FC Barcelona ründaja Luis Suarez lõi eilse El Clasico võiduvärava.Foto: ALBERT GEA
23. märts 2015, 10:52

STATISTIKAPOMM | Barcelona 2:1 võit Madridi Reali üle läbi 17 põneva arvu, 85aastane seeria jätkub...

Hispaania jalgpalli kõrgliiga 28. voorus alistas FC Barcelona koduväljakul 2:1 Madridi Reali. Jeremy Mathieu väravale suutis Cristiano Ronaldo vastata, aga Luis Suarezi teise poolaja tabamusele Realil vastukäik puudus. Barcelona suurendas 10 vooru enne tšempionaadi lõppu edu Reali ees 4 punktile.

Õhtuleht vaatab eilset põnevusmatši, nagu heaks tavaks on saanud, läbi statistikaprisma.

28 mängu on Cristiano Ronaldo ja Lionel Messi teineteise vastu pidanud. Ronaldo arvel on neis mängudes 8 võitu, 16 väravat ja 2393 minutit, Messil 13 võitu, 17 väravat ja 2477 minutit.

17. El Clasico võitis eile Barcelona poolkaitsja Xavi Hernandez, mis on samna palju kui Alfredo di Stefanol (Realis 1953-1964). Rohkem võite (21) on vaid 1953-1971 Realis mänginud Francisco "Paco" Gentol.

42 El Clasico's on pärast eilset osalenud Xavi Hernandez. Tegemis on rekordiga, mida ta jagab Francisco "Paco" Gentoga ja Manolo Sanchisega (Realis 1983-2001). Eeldades, et Xavi käesoleva hooaja järel Barcelonas ei jätka, on tema ainuke võimalus rekordi ainuomanikuks saada juhul, kui Barcelona ja Real on Meistrite liiga veerandfinaalis võidukad ja seejärel kas poolfinaalis või finaalis kohtuvad ning Xavi platsile saab.

4 või enama-punktilisest kaotusseisust 10 vooru enne tšempionaadi lõppu on Madridi Real meistriks tulnud vaid korra - hooajal 2006-07.

14 kaarti mängus on El Clasico rekord. Eilses matšis koukis kohtunik Antonio Mateu Lahoz kollase kaardi taskust 11 korral (5 kaarti Barcelonale, 6 Realile).

16. kaardi El Clasico'tes sai eile Madridi Reali keskkaitsja Sergio Ramos. Vastav rekord kuulub 20 kaardiga Fernando Hierrole (Realis 1989-2003).

19. El Clasico't järjest lõi FC Barcelona värava, millega kordas enda rekordit, mis pärines aastatest 1981-1987.

9 väravat on Cristiano Ronaldo pärast eilset löönud El Clasico'tes võõral väljakul. Vastav rekord kuulub 12 väravaga Messile, 11 väravat on kirjas Gentol.

15. värava El Clasico'tes lõi eile õhtul Ronaldo, millega tõusis kõigi aegade edetabelis jaagama kolmandat kohta Raul Gonzaleziga (Realis 1994-2010). Juhib Lionel Messi 21, teine on di Stefano 18 väravaga.

50 aastat pole Madridi Real võõrsil FC Barcelonat alistanud, kui on lasknud vastasel lüüa kohtumise esimese värava. 0:1 kaotusseisust tuli Real võõrsil Barcelona vastu viimati välja 28. veebruaril 1965, kui võitis 2:1. Vau!

85 aastat pole Madridi Real suutnud võõrsil alistada Hispaania meistrivõistlusi juhtivat FC Barcelonat. Viimati saadi võõrsil liidrikohal asetsevast Barcelonast jagu 16. jaanuaril 1930, kui võideti 4:1. Vau-vau-vau!

1 korda 25 El Clasico jooksul oli Madridi Reali algkoosseisus rohkem Hispaania kodakondseid kui Barcelona omas. Eelmises 24 mängus oli Barcelona algrivistuses rohkem või võrdselt Hispaania jalgpallureid.

55 aastat tagasi lõi Uruguai jalgpallur viimati El Clasico's värava. 1960 skooris Ramon Alberto Villaverde (Barcelonas 1954-1963), eile Luis Suarez.

18 El Clasicot järjest on mõlemad meeskonnad löönud värava.

99 väravat on Madridi Real löönud Hispaania meistrivõistluste raames võõrsil FC Barcelonale. Sama palju on võõrsil Barca vastu skoorinud ka Madridi Atletico. Kumb saab enne 100 täis? Sõltub natuke hooaja 2015-16 kalendrist - kas enne kohtub Barcaga võõrsil Real või Atletico?

52,36% mänguajast valdas eile palli FC Barcelona. Nende selle hooaja kõige kehvem näitaja.

229 ametlikust (sõprusmängud ei loe) El Clasico'st on Madridi Real võitnud 92, Barcelona 89. Viike on olnud 48. Väravaid on Real löönud 389 ja Barcelona 374.