Nikolai Novosjolovi võitis Budapesti MK-etapi.Foto: Peter Szalmas
Vehklemine
23. märts 2015, 11:42

FOTOD: Novosjolovi võitis MK-etapi tema jaoks õnnelikus Budapestis

Ungari pealinn Budapest on epeevehkleja Nikolai Novosjolovi jaoks õnnelik paik. 2013. aastal võitis ta Doonau kallastel oma teise MM-tiitli, eile aga MK-etapi. Finaali 43aastase Prantsusmaad esindava kuubalase Ivan Trevejo vastu võitis Novosjolov 15:6.

Novosjolov asus matši vähem kui kahe minutiga 5:1 juhtima ja võitis esimese kolmandiku 6:3. Teise kolmandiku skoor oli täpselt sama ja andis Novosjolovile enne viimast 3minutilist perioodi 12:6 eduseisu. Matšivõiduks vajalikud kolm torget kogus Novosjolov vaid 18 sekundiga!

MK-etapi võiduga kindlustas Novosjolov enda kohta maailma edetabeli 16 parema seas, mis tähendab, et tal pole lähitulevikus vaja osaleda enda jaoks ebamugaval kvalifikatsiooniturniiril.

Veerandfinaalis alistas Novosjolov 15:12 Jinsun Jungi (Lõuna-Korea) ja poolfinaalis 15:10 Benjamin Steffeni (Šveits). Ainuke matš, kus Novosjolovi paremus oli väiksem kui kolm torget, oli 1/8-finaal Gauthier Grumier'iga, mille Eesti vehkleja võitis 10:9.

Sten Priinits põhitabelisse ehk 64 hulka ei pääsenud ja sai Budapestis 72. koha. Naiste turniiril oli Erika Kirpu 10., Kristina Kuusk 30., Katrina Lehis 65., Irina Embrich 66., Nelli Paju 68. ja Julia Beljajeva 86.