Kergejõustik

KERGEJÕUSTIKKU TABAS JÄRJEKORDNE SKANDAAL: teine Eesti jooksja patustas lühikese aja jooksul dopinguga (13)

Õhtuleht.ee, 25. märts 2015 12:38
Nikolai Vedehin.Foto: TAIRO LUTTER
Rahvusvaheline Kergejõustikuliit (IAAF) esitas jooksja Nikolai Vedehinile süüdistuse antidopingu reeglite rikkumises ja kehtestas sportlasele ajutise võistluskeelu.

Vedehinilt võeti 5. veebruaril 2015. aastal Keenias Eldoretis võistlusväline uriiniproov, mis sisaldas keelatud ainet Trimetazidine'i. Keelatud aine kasutamise tõttu süüdistab IAAF Nikolai Vedehinit reegli 32.2 (a) rikkumises, mis puudutab keelatud aine sisaldumist sportlase proovis. Lisaks süüdistatakse Vedehinit antidopingu reeglite rikkumises IAAFi reegli 32.2 (e) põhjal, mis tähendab dopingukontrolli mistahes osaga manipuleerimist või manipuleerimise katset.

Samal teemal

Otsuse karistuse osas langetab vastavalt IAAFi reeglitele sportlase koduriigi vastav institutsioon ehk Eesti Dopinguvastane Distsiplinaarkolleegium. Kuni karistuse määramiseni kehtib Vedehinile ajutine võistluskeeld.

Vedehin loobus B-proovi avamisest. „Jooksja on tunnistanud Trimetazidine'i kasutamist, kuid enda sõnul ta ei teadnud, et aine on võistlusvälisel perioodil keelatud ja ta pani selle kirja ka proovi andes. Süüdistust reegli 32.2 (e) rikkumise osas ei ole Vedehin jõudnud veel kommenteerida – ta ei viibi praegu Eestis ning selle teema sisuline arutamine on seetõttu raskendatud," ütles Eesti Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi.

Vedehin on andnud alaliidule teada oma valmisolekust teha uurimisega koostööd: „Soovin anda ja olen valmis selgitusteks ning igasuguseks koostööks, et see asi saaks õiglase lahenduse."

Lühikese aja jooksul on antidopingu reeglite rikkumises süüdistuse saanud kaks Eesti jooksjat (Vedehin ja veebruaris Ilja Nikolajev). „Maailma Antidopinguagentuur ja Eesti Antidoping teevad võitluses keelatud ainete ja meetodite vastu sihikindlat tööd koos IAAFiga. Eesti Kergejõustikuliit teeb igakülgset koostööd IAAFi ja Eesti Antidopinguga," märkis Teigamägi.

Samal teemal

13.04.2015
TEENITUD KARISTUS: dopingujooksjaid niipea võistlustel ei näe
25.02.2015
Vedehini karistuse pikkuse otsustab distsiplinaarkolleegium
25.02.2015
Erich Teigamägi dopingusüüdistuse all olevast Vedehinist: Temast on täitsa kahju!
25.02.2015
Kergejõustikuliidu kestvusalade juht: Vedehin pole ligi aasta ju võistelnudki!